Plaka Işığı Pır Pır Ediyor :S

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 3-4 gün önce taktırdığım LED plaka ışıkları aracın farlarını kapatıp sonrasında aracı kumandadan kilitlememe rağmen çok hafif düzey ışıkta pır pır yanıp sönüyor sürekli olarak ancak aracın farlarını açtığımda sıkıntı yok düzgün yanıyor

Sorun ne olabilir sizce ?

Taktırdığım ampul buna benziyor

Opel-Astra-Insignia-LED-Plaka-Lamba-seti__73372927_0.jpg

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi otoparka inip baktım tekrar pırpır etmesi durmuş şuan öyle birşey yok sanırsam LED olduğu için bu sıkıntıyı yapıyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arabadada var. 4'lü led plakalık lambası almıştım aynı bun resimdekine benziyor. 15 dk falan pır pır göz kırpıyor :D 15 dk sonra araba tüm elektriği kestiği için kapanıyor. söküp normal led döşeyeceğim...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence büyütmene gerek yok Uğur ;) Fatih de temas etmiş, opellerin ledlere karşı alerjisi mi var diyeyim, sempatisi var da sürekli yakmak mı istiyor diyeyim :D kontağı kapattığında ve aracı kitlediğinde, ledler kısa zaman aralıklarıyla yanıp yanıp sönüyor...Ben de daha önce parklarda kullanmıştım ve hala daha plaka aydınlatmasında kullanıyorum, işiği kuvvetli ve net olduğu için, aynı tepkiyi veriyordu...Yani işin özü; kondansitördeki elektriği tüketince yanmıyor ;) hem bunu sen aracı terkettiğinde hızsızlara karşı caydırı olarak kullanabilirsin :)

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ledler normal ampullere göre çok daha küçük akımlarda yandıkları için bu durum normal,halojen ampule de aynı elektrik geliyor fakat onu yakmaya yetmediği için eriyip gidiyor,araç kilitlendikten sonra elektrikler kesildiği içinde pır pır etmesi duruyordur.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek ki neymiş o zaman bir sıkıntı yokmuş pırpır etmesinde :)

Herkese teşekkürler , kafamı rahatlattınız gerçekten

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Yanıp sönmesi normal. Ledlerin bağlı olduğu şase ve 12V uçlarin arasına direnç bağlayın sorun hallolur.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum dert ettiğin şeye bak, bizim arkadaşın angeleye far içindeki ledlerin soketleri yerinden oynuyor, dükkan vitrinlerinden yansıyan görüntüden kıllanıp inip tamponu tokatlıyoruz ledler tam yansın diye :D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum dert ettiğin şeye bak, bizim arkadaşın angeleye far içindeki ledlerin soketleri yerinden oynuyor, dükkan vitrinlerinden yansıyan görüntüden kıllanıp inip tamponu tokatlıyoruz ledler tam yansın diye :D

:kop::kop: çözüm süper :bir: