Plaka Değişimi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar, arabamı geçen yıl aldığımda yaz okulunda olduğumdan binmek dahil araçla ilgilenmeye vaktim olmadı, üzerimize aldık öylece kaldı. 06 Plaka olduğundan zorunlu trafik sigortası yüklüce geliyor, 400 liraya yakın bir meblağ bayılıyoruz, Plakayı 11(bilecik) plaka yapmak istiyoruz ancak dayım plakayı aracın devri sırasında değiştirmediğimiz sebebiyle bir daha değiştirme imkanımızın olmadığını söyledi. Ne derece doğruluk payı vardır? Bilgisi olan arkadaşlarımızın paylaşmasını rica ediyorum.

dipnot: vectra yerine albea almamızı da söylemişti dayım :)

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar, arabamı geçen yıl aldığımda yaz okulunda olduğumdan binmek dahil araçla ilgilenmeye vaktim olmadı, üzerimize aldık öylece kaldı. 06 Plaka olduğundan zorunlu trafik sigortası yüklüce geliyor, 400 liraya yakın bir meblağ bayılıyoruz, Plakayı 11(bilecik) plaka yapmak istiyoruz ancak dayım plakayı aracın devri sırasında değiştirmediğimiz sebebiyle bir daha değiştirme imkanımızın olmadığını söyledi. Ne derece doğruluk payı vardır? Bilgisi olan arkadaşlarımızın paylaşmasını rica ediyorum.

Bende öyle biliyorum,zaten bu saatten sonra değiştirsen bile astarı yüzünden pahalıya mal olur.

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın plakası değişmez artık. Güvendiğiniz biriyle notere gidip plaka değişmesiz satış yapabilir, sonrada kendinize satış alarak plaka değişikliği istemiyle satışı alabilirsiniz.
Böyle bi durum olabiliyo heralde noter masrafları toplamda pahalıya mal olabilir ama
Genede bi araştırmak lazım

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın plakası değişmez artık. Güvendiğiniz biriyle notere gidip plaka değişmesiz satış yapabilir, sonrada kendinize satış alarak plaka değişikliği istemiyle satışı alabilirsiniz.
Böyle bi durum olabiliyo heralde noter masrafları toplamda pahalıya mal olabilir ama
Genede bi araştırmak lazım

evet böyle bir işlemin yapılması bugün itibarı ile sadece noter masrafı 300tl

not:bugün araç aldığım için biliyorum.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bende antalyada yaşıyorum arabam 20 plaka. 07 yapmak istedim olmadı. ancak başka birine devrederken değiştirebilirsin dediler. eşine filan devret dediler. bende astarı yüzünü geçeği için vazgeçtim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
sistemde kayıtlı ikametiniz hangi il ise o ilin plakasını alabilirsiniz mesela direkt eşine devredebilirsin çok da para gitmez

ykpcftc

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulunduğunuz yerin trafik tesciline gidin .. değişiklik talebinizi iletin .. eski plakanızı ve ikametgah kağıdını falan isterler... yeni ruhsat cıkarırlar.. yeni plakanı şöförler odasına onaylatıp bi ihtimalde yeni muayene isteyebilirler... kafadan 300 tl yi bulur.... yada arkadaşların dediği gibi devir teslim yapacaksın kağıt üstünde...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
olabilir. bana trafik şübedeki polis söylemişti.