Plaka Değişim Masrafı

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06 yı tekrar 06 yapmak için ankara içindeki bir ilçeye aldıracaksın kaydını sonra tekrar almak istediğin yere. yani masrafın 2 katı olacak ve uğraştıracak. değer mi değmez mi sana kalmış....isme kaydettirme işini bilmiyorum öyle bişey var mı...

merkezdeki plakayı dışarı çıkarırken mi değişiyo plakan? yoksa dışardan merkeze getirirken mi? eğer her ikisinde de değişiyorsa iki kere ruhsat muayene vs belgeler yenilenecek...

eskiden şu anki gibi boştakilerden plaka seçme yoktu. onlar sana sıradan veriyordu. ancak "bağış" adı altında para vererek özel plaka alıyordun. o zaman da arabayı satsan bile plaka sende kalabiliyordu. yeni arabana geçirebiliyordun diye biliyorum. yanlışım varsa bilenler düzeltsin.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkezdeki plakayı dışarı çıkarırken mi değişiyo plakan? yoksa dışardan merkeze getirirken mi? eğer her ikisinde de değişiyorsa iki kere ruhsat muayene vs belgeler yenilenecek...

eskiden şu anki gibi boştakilerden plaka seçme yoktu. onlar sana sıradan veriyordu. ancak "bağış" adı altında para vererek özel plaka alıyordun. o zaman da arabayı satsan bile plaka sende kalabiliyordu. yeni arabana geçirebiliyordun diye biliyorum. yanlışım varsa bilenler düzeltsin.

plakan iki kere değişecek. bi dışarı çıkarırken bi içeri alırken...

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
konuya kaynak yapmış olcam ama alakalı...

peki ben ankara içinde değiştirsem? yani 06 plakamı yine 06 bi plakayla değiştirsem? olmaz demeyin yapanlar var. önce gölbaşı çubuk polatlı vb. bir yere ikamet taşıyorlar. sonra geri gelirken plaka değişiyo. ama toplamda kaça patlar bilemiyorm.

ya da bağış gibi bi yöntemle hiç bu olayları çevirmeden boştaki plakaya başvurabiliyo muyuz? arabaya değil de ismimize kayıt ettirsek? o zaman kaça patlar?

plakayı tekrar ankara plakası yapmak için ilk önce herhangi bir ankara ilçesine nakil yapman gerek. şimdi keçiören,yenimahalle gibi ilçelere adres gösterenlerin plakaları da değişiyo. keçiören için KA, yenimahalle,sincan için H... , polatlı için P... plakaları veriyolar. en mantıklısı bu merkezde olan ilçelerden birine nakil göstermek. daha sonra nakil gösterdiğin ilçenin plakasını alıp, tekrar ankara merkeze nakil göstermen gerekiyo.mesela çankaya'ya. bir tek nakil ortalama 90 lira tutuyo.sen mecbur 2 nakil yapacaksın.biz buna ortalama 200 liralık bi masraf diyelim.geçenlerde yaptım ordan biliyorum.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plakayı tekrar ankara plakası yapmak için ilk önce herhangi bir ankara ilçesine nakil yapman gerek. şimdi keçiören,yenimahalle gibi ilçelere adres gösterenlerin plakaları da değişiyo. keçiören için KA, yenimahalle,sincan için H... , polatlı için P... plakaları veriyolar. en mantıklısı bu merkezde olan ilçelerden birine nakil göstermek. daha sonra nakil gösterdiğin ilçenin plakasını alıp, tekrar ankara merkeze nakil göstermen gerekiyo.mesela çankaya'ya. bir tek nakil ortalama 90 lira tutuyo.sen mecbur 2 nakil yapacaksın.biz buna ortalama 200 liralık bi masraf diyelim.geçenlerde yaptım ordan biliyorum.

bir tek nakil nası 90 tutuyo peki? bir taşımanın içinde, ruhsat ve muayene iki nüshası ve iki de plaka değişmiyo mu? bunlar 90dan fazla tutmaz mı ya?

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
bir tek nakil nası 90 tutuyo peki? bir taşımanın içinde, ruhsat ve muayene iki nüshası ve iki de plaka değişmiyo mu? bunlar 90dan fazla tutmaz mı ya?

dediğim gibi toplam 90 civarı tuttu.hatta plakanın çiftini 17 liraya basıyolar şöferler odasında ama ruhsatın ücretini tam net olarak hatırlamıyorum.

Son düzenleme:

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soruların üstüne soru olacak ama
plakayı başka bir ile taşıdığımızda ruhsat ve plaka masrafının dışında
zorunlu trafik sigortamızın da yenisini yaptırmamız gerekiyor mu yoksa aynı trafik sigortasını yeni plakaya kaydırabiliyor muyuz?

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
soruların üstüne soru olacak ama
plakayı başka bir ile taşıdığımızda ruhsat ve plaka masrafının dışında
zorunlu trafik sigortamızın da yenisini yaptırmamız gerekiyor mu yoksa aynı trafik sigortasını yeni plakaya kaydırabiliyor muyuz?
ben yaptırdığımda eski plakanın sigortasının üstüne kaşe vurup ...... plaka olarak değiştirlmiştir diye yazmışlardı.

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler, bende aracın plakasını antalya ya aldırmak istiyordum sırf bu yüzden 10 ay beklemeyi düşünüyordum