Pioneer oto cd çalar modeli seçiminde yardımınızı istiyorum.

ümitç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizden biraz yardım isteyeceğim. 2004 Opel Corsa C arabam var. Arabamdaki ses sistemini (kasetçalar) değiştirmek istiyorum. Öyle çok ses, bas falan istemiyorum. Temiz sesle mp3 dinleyebilmek istiyorum. Çok para harcamak da içimden gelmiyor.

Ön kapılardaki hoparlörleri değiştirmeyi düşünmüyorum. Arkalara Pioneer oval 2 yollu 260 W iki hoparlör taktırmayı düşünüyorum. Anfi falan düşünmüyorum.

Teyp seçiminde ise Pioneer’in kumandalı, USB’li, ön panalde aux girişi olan, geleceğe yöenelik de anfi çıkışı olan, 300 TL yi aşmayacak model bakıyorum.

Fiyatlarını bilmemekle birlikte seçeneklerim arasında olan modeller ise şunlar:
2100, 2110, 2120, 3110
Bunlar garantili olanlar ama bildiğim kadarıyla kumandasız modeller. Bunun yanında kolay bulunabiliyor, uygulanabiliyor mu bilmem ama bu ürünlere aparatla direksiyondan kumanda entegre edilebiliyor galiba.

Garantisiz modeller ise şunlar:
2150, 3150, 3050, 4050
Bu ürünlerin herhangi biri benim ihtiyacımı görecek cinsten ama fiyat/özellik karşılaştırmasını bilemiyorum.

Sizce hangi ürün ihtiyaçlarım doğrultusunda, fiyat/özellik bakımından ön sıradadır. Bu arada teknik özelliklerini bilmemekle birlikte favorim 3150.

Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyp olarak pek bilgim yok ama pioneer ın teypleri 50x4 çıkış veriyor pioneer 2 yollu yerine 3 veya 4 yollu 6903 ve 6904 modellerini tercih etmenizi öneririm daha iyi ses alırsınız pekte fiyat farkı yoktur.

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
5050 yada 6050 ub modellerini tek geçerim. ben 6050 kullanıyorum ve çok memnunum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksoyon kumandası için 4000 ub veya 2100 ;)

ümitç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksoyon kumandası için 4000 ub veya 2100 ;)

direksiyondan kumanda düşüncesi oldukça güzel bir şey. Ama bu iş için de bir aparat kullanmak gerekiyor galiba. Yabancı bir sitede görmüştüm. Tabi bu aparat kolay bulunabilir mi fiyatı ne olur bilmiyorum.

pioner deh 6050 kullanıyorum memnunum aracım vectra 2.5 v6 cdx manuel :)

6050 modelini öneren başkaları da oldu. Demek ki beğenilen bir model.
Şu an doğubanktan ürün almak gibi bir şansım yok. Ancak internetten alınabilir. 6050 için internette fiyatlar 400-450 civarı.
Balıkesir'de yaşıyorum, teypçilerden al dersen en azından benim baktıklarım Teknosada 200 liraya satılan aleti 350 liraya bana satmaya çalışıyor.

En iyi ses sitemi gibi bir düşüncem yok. Zaten bebek de olduğundan gümbür gümbür müzik çalma şansım yok. Benim amacım arabamın ses sisteminden kurtulup kaliteli müzik dinlemek.

Arada aklıma şu da geldi: Acaba cdlerle uğraşmak yerine dvd çalabilen bir model bulup, bütün arşivimi bir dvdye atıp dinlemeli mi? Sony'nin MEX-DV1100 modeli var dvdli.
http://www.mavibilgisayar.com/ud/13056

Ne dersiniz? Karar veremiyorum.

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
sony den uzak durmanı tavsiye ederim hem USB çok geç okuyor hemde radyo için tunerleri çok zayıf, benim tavsiyem 5050 ben kullanıyorum çok çok memnunum. direksiyon kumanda olayınıda 30 TL ye istanbul dan pioneer direksiyon kumandası alıp taktım ondan da memnunum.

ümitç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim esas merakım bu modellerin çıkışlarında gözle görülür önemli bir fark var mı? Ne bileyim mesala sub çıkışı. Çıkışlarında fark yoksa en ucuzunu alır geçerim.

Mesela favorim olan 3150 nin özellikleri arasında 2 RCA Pre-Outs / Direct Sub-Drive yazmakta. Bundan anladığım, galiba teyp üzerinden subwoofer kontrol edilebilecek. Peki 2 RCA Pre-Outs ne demektir? 2 yollu çıkış demek mi? 3, 4 yollu çıkış tabiki daha zengin müzik demek ama 2 yollu çıkışla aralarında (basit sistemlerde Teyp + 4 hoaprlör) çok mu fark var?

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deh 6050 direksiyon kumandası olmadıgını söylemıstı zaten teyp ın kumandası var hocam al memnun kalacaksın teyp güzel göstergeleri mavi led ortada bir tusu var basıyorsun ekran sonuyor gece gözünü almıyor hersey var usb girişinden vs vs vs sine gayet güzel Deh 6050 pioneer tavsıye edıyorum