Pick-up Tavsiyesi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İş gereği hem kasalı hemde 4x4 bir pick-up istiyorum. Fakat bunların her yıl muayene ve vergileri malum. Kiralamak mı daha mantıklı olur yoksa satın almak mı? Uzun süre kullanmayı düşünüyoruz. Hangi marka modeli tavsiye edersiniz. İçi birazda lüks olursa benim için daha iyi olur corsayı garajı koyup günlük pick-upı kullanmak istiyorum. Usta olmadığım için kabin kısmı deri olsa dahi sorun olmaz benim için.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yakıtı arka planda tutarsanız Amarok hayranı olduğum bir araç. Ama kiralama seçeneğide mantıklı

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şirkette kullanacaksanız kiralama en mantıklısı.. Bende bu işe başta çekingen yaklaştım ve şirkette kullanmak için Clio'yu aldım, 5000 lira masraf edip aldığım fiyata geri sattım.. Ardından en başta aklımda olan kiralama seçeneğini hayata geçirdim.. Hem faturasından aylık vergisini düşüyorum, hemde yakıt hariç ekstradan bir kuruş masrafınız olmuyor.. Kiraladığım aracı teslim alalı 1 ay oldu çok memnunum.. Kiralama hakkında sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.. Model olarakta kiralarsanız tabiikide Amarok ancak satın alacaksanız fiyatından dolayı Hilux derim ben..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Amaroku tip olarak bende çok beğeniyorum yakıt nedir biliyor musunuz bu pick-uplar hakkında çok bilgim yok. Yüksek araç olduğundan pek ısınamamıştım fakat iş gereği mecbur almak zorunda kaldık.

Kiralama mevzusu nasıl? Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyoruz babamla beraber. Gerçi büyük araçları kiralayan şirketlerde çok yok bursada. Acaba almak mı daha karlı olur. Yoksa kiralamak mı? Kaza vb. durumlarda kiralık araçlarda ne gibi sorunlar olur. Araçsız kalır mıyım?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fiyat listesi ve kasa uzunluklarını çıkardım. Almışkende full olsun istiyorum. Fiatıda ekledim ama güvenlik sorunları nedeniyle sıcak bamıyorum.
Fiyat listesi
Amarok 3.0 4x4 162.700+2.500(Arka dif kilidi)
Fullback 2.4 4x4 114.400+1500
Hilux 2.8 4x4 117.850
L200 2.4 4x4 132.377
Kasa uzunluğu
Amarok 1555 mm
Fullback 1520 mm
L200 1520 mm

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Amaroku tip olarak bende çok beğeniyorum yakıt nedir biliyor musunuz bu pick-uplar hakkında çok bilgim yok. Yüksek araç olduğundan pek ısınamamıştım fakat iş gereği mecbur almak zorunda kaldık.

Kiralama mevzusu nasıl? Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyoruz babamla beraber. Gerçi büyük araçları kiralayan şirketlerde çok yok bursada. Acaba almak mı daha karlı olur. Yoksa kiralamak mı? Kaza vb. durumlarda kiralık araçlarda ne gibi sorunlar olur. Araçsız kalır mıyım?

Aracı en az 1 sene ve duruma göre 3-5 seneye kadar kiralayabiliyorsunuz.. Yıllık km hesabı ile kiralıyorsunuz.. Kiralama için sonradan (kaza vs.) durumlarında sıkıntı yaşamamak için büyük kurumsal firmaları (Lider, Hedef vs.) tercih edin.. Kiraladığınızda sadece aylık kira ve yakıtını karşılıyorsunuz.. Vergisi, sigortası, kaskosu, bakım-onarımına kısaca hiç bir masrafına karışmıyorsunuz.. Kaza durumunda ise onarım 1 günden fazla sürecekse ikame araç veriyorlar.. Eğer şirket için kullanacaksanız kiralamak en avantajlısı..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracı en az 1 sene ve duruma göre 3-5 seneye kadar kiralayabiliyorsunuz.. Yıllık km hesabı ile kiralıyorsunuz.. Kiralama için sonradan (kaza vs.) durumlarında sıkıntı yaşamamak için büyük kurumsal firmaları (Lider, Hedef vs.) tercih edin.. Kiraladığınızda sadece aylık kira ve yakıtını karşılıyorsunuz.. Vergisi, sigortası, kaskosu, bakım-onarımına kısaca hiç bir masrafına karışmıyorsunuz.. Kaza durumunda ise onarım 1 günden fazla sürecekse ikame araç veriyorlar.. Eğer şirket için kullanacaksanız kiralamak en avantajlısı..

5-6 yıl önce başka sektörde iş yaparken babam taşıma işi için şöförlü kamyonet kiralıyordu. Fakat onlarda aylık yakıt ve şöför dahildi.

Liderde fiyatlar euro+kdv hedefede batım ikisinde de binek var. Fiyatlar çok uçmuş

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
5-6 yıl önce başka sektörde iş yaparken babam taşıma işi için şöförlü kamyonet kiralıyordu. Fakat onlarda aylık yakıt ve şöför dahildi.

Liderde fiyatlar euro+kdv hedefede batım ikisinde de binek var. Fiyatlar çok uçmuş

Evet Euro kurundan dolayı şu an biraz tuzlu ancak bana en düşük teklifi veren firmalar bunlar oldu ve Lider'den kiraladım.. Garanti gibi firmalardan istediğiniz araç için teklif alabiliyorsunuz fakat araç cinsinden dolayı bineklere göre fiyatlıdır diye düşünüyorum.. Satın almada bana en yakını yakıta pek bakmazsak Hilux derim.. Sonuçta hepsi 2.4 lt üstü motorlu araçlar pek bir az yakıt tüketimi beklememek lazım diye düşünüyorum.. Hele ki 1.3 Mjet Egea uzun yolda km başı 20 kuruş yakarken hiç beklenilmemeli..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Evet Euro kurundan dolayı şu an biraz tuzlu ancak bana en düşük teklifi veren firmalar bunlar oldu ve Lider'den kiraladım.. Garanti gibi firmalardan istediğiniz araç için teklif alabiliyorsunuz fakat araç cinsinden dolayı bineklere göre fiyatlıdır diye düşünüyorum.. Satın almada bana en yakını yakıta pek bakmazsak Hilux derim.. Sonuçta hepsi 2.4 lt üstü motorlu araçlar pek bir az yakıt tüketimi beklememek lazım diye düşünüyorum.. Hele ki 1.3 Mjet Egea uzun yolda km başı 20 kuruş yakarken hiç beklenilmemeli..

Yakıt olarak sorunumyok amarok çok yakıyor diye yazınca takıldım. Hiluxü bende beğendim ikisi favorim ama arka dif. kilidi yok sanırım.Şantiye gireceğim için karda çamurda saplandığında işe yarar diye düşünüyorum. Sitesinde bulamadım yarın showroomlar açık olursa oydan sonra hepsini incelemeyi planlıyorum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yakıt olarak sorunumyok amarok çok yakıyor diye yazınca takıldım. Hiluxü bende beğendim ikisi favorim ama arka dif. kilidi yok sanırım.Şantiye gireceğim için karda çamurda saplandığında işe yarar diye düşünüyorum. Sitesinde bulamadım yarın showroomlar açık olursa oydan sonra hepsini incelemeyi planlıyorum.

Toyota showroomunda en çok sevdiğim ve dikkatimi çeken bir araçtır.. Hem yüzüde yeni ve Amarok'a göre herkeste bulunmayan, daha uygun fiyatlı ve dikkat çeken bir araç.. Difransiyel kilidi var diye biliyorum ama iyice bir soruşturmak lazım olmaması eksi olur..