Performansı artan araçlarımız..

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kış aylarıyla birlikte özellikle sabah saatleri, araçlarınızın performansında hissedilir derecede artış fark etmişsinizdir mutlaka.. Birkaç gündür aracı yolda tutamıyorum :D

Havanın soğuması ile birlikte yanma odasına giden hava miktarı doğru oranlı olarak artıyor. Bu durumda, bir miktar performansı beraberinde getiriyor. Bu bazı kullanıcıların hoşuna gidebilir. Aracının kapasitesini görmek isteyebilir, her şey frene ihtiyaç duyana kadar çok zevkli olabilir :D

Ancak artan motor performansına aldanmamak lazım. Soğuk asfalt ve lastikler aracın fren kabiliyetini olumsuz yönde etkileyeceğinden, aracınızın ön gördüğünüz mesafede duramama ihtimali oldukça yüksek.

Bir kaç gündür, dikkatimi çeken bir iki olaydan sonra paylaşma gereği gördüm.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bana + dan çok - si oluyor. Arka cam rezistansı, kalorifer, mazot filtresi ısıtıcısı, soğuk motor vs. derken, ben ilk 15-20 dakika performans kaybı yaşıyorum :(

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bana + dan çok - si oluyor. Arka cam rezistansı, kalorifer, mazot filtresi ısıtıcısı, soğuk motor vs. derken, ben ilk 15-20 dakika performans kaybı yaşıyorum :(

+ ilk marştan sonra daha çok bekliyorum.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu sorunu yaşıyorum, motor belli bir sıcaklıga ulaşıncaya arabanın çekişi zayıflıyor ve yakıt tüketimi artıyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
ben artık gaza basmıyorum hele sabahları hiç basmıyorum bana - olarak geri dönüşü oluyor yakıt fırlıyor lastikler felaket aşınıyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız havalar soğuduğundan beri araçta saklanmış bişeyler oratay çıktı gerçi bunda powerboxında etkisi var yaz sıcağında zengin karışımdan sıkça siyah duman atabiliyordu şimdi o karışım soğukla güzel güzel yanıyor :D

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Dizelleri hesaba katmadım :) Ama uzun mesafede senin aracında canlanması lazım.

+ ilk marştan sonra daha çok bekliyorum.

Yerinde bir davranış :D Motor normal sıcaklığına geldikten sonra ki performans bende hissedilir derecede artıyor..

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dizelleri hesaba katmadım :) Ama uzun mesafede senin aracında canlanması lazım.

Yerinde bir davranış :D Motor normal sıcaklığına geldikten sonra ki performans bende hissedilir derecede artıyor..

Aynen öyle, motor normal sıcaklığa geldikten sonra kışı seviyorum :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın arabada tek umursadığım şey bir an önce kaloriferin ısınması :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam yok :D ben bandırmada arabam safranboluda :D bilemiyorum nasıl olduğunu :) ama gacırdaması başlamış :D ocak 11'de bakarım artık performansına yavrucağımın :)