performans buji ?

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdslar performans buji diye birsey varmı?
neyin nesidir bu araca bir katkısı falan varmıs
daha doğrusu böle bişey varmı :)

J38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilerin sadece 2- 3 ve 4 tırnakları var özellikleri ateşlemeyi daha iyi yapmaları ancak sen arabanın orjinali ne ise onu tak J38 YUsuf

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ultrasonic Buji...

:)
arkdslar performans buji diye birsey varmı?
neyin nesidir bu araca bir katkısı falan varmıs
daha doğrusu böle bişey varmı :)
BEN TAKTIM YENİ 4 ADET ULTRASONİC BUJİ TAKTIM:) ... ARACIN ÇALIŞMASI DAHA RAHAT OLUYOR ÇEKİŞTE DE FARK ETTİRİYOR TEK TIRNAKLI ANCAK TAKARKEN TAM SIKMAMANIZI ÖNERİYORUM YİVİNİ ALDIMI BIRAKINIZ VE TIRNAKLARINI AÇIP KAPATMAYINIZ YANİ TIRNAKLARDA OYNAMA YAPMAMANIZI TERCİH EDERİM ÇÜNKİ ARACINIZIN MARKA MODEL VE TİPİNE GÖRE ORJİNAL YAPILMIŞ ALMAN BUJİSİDİR... HEMŞERİM DENİZLİDEN GETİRTTİM FİYATI 59 DU YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM ANCAK HİSSETTİRİYOR VERDİĞİN PARAYI...

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sfi ciler ızfr6b kullanın o güzeldir.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende değiştrmeyi düşünüyorum 1991 vectra 1.8 gl ye hangi buji takılırsa ateşleme güzel olur.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
boshun 4 tırnaklı bujisini alıyorum pazartesi gelecek bakalım fark edecekmi

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitede bi abi spitfire bujiyi öneriodu detaylı bi şekilde araştırdım ve gerçekten tırnak ucundaki y tasarımı yanmayı hızlandırıp homojen bi yanma sağlıyor ayrıca buji kablolarıyla ve dinamosuyla birlikte değişitirildiğinde daha çok performans sağlıyormuş buji değişim zamanı gelsin spitfire setiyle değiştirmeyi düşünüyorum tavsiye ederim burdan bize tavsiyede bulunan abimede tşkler

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pki bişi sorcam, 1.4 twinport Corsa'ya bu performans bujiden taksak, bi yararını görürmüyüz? eğer ewt görürsün diyen varsa, ne marka takmalıyım???

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Corsa 1.4 Twinport'ta Splitfire'ın setini kullanmıştım.Arabanın beygir gücü düşük olduğundan fark da bununla paralel oluyor, araba şaha kalkmıyor haliyle...en büyük faydası, ömrü 100.000 mil olduğu için bu bujiler kaç binde değişecekti diye düşünmeye gerek kalmıyor.

Ben standard kullanıyorum, şu an için performans bujisine ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum.Eğer arabayı yüklemeye karar verirsem, yani hava+yakıt miktarı artacak olursa daha iyi ateşleme sağlayacak bir buji arayışına girebilirim.Esas farkı, daha üst seviyede modifiye edilmiş ve ısının yüksek olduğu turbo motorlarda kullanılan soğuk bujiler yaratıyor olsa gerek.Onların kullanılma sebebi de tercihten çok mecburiyet..