Perde Güneşlik

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli opelim net üyeleri.

Yaz sıcakları araçlarımızın içini kavurmaya döşemelerimizi soldurmaya devam ede dursun, ben sonunda kelebek/katlanır perde monte ettirerek güneşten bayağı korunmuş oldum. Aracın içi dışarıda bırakıp bineceginiz zaman kavrulmamış oluyor. Öyleki ısınana döşeme sizi bunaltmıyor. Malumunuz arka cam ve iki arka yan kapılara tamamen kapatacak şekilde perde yaptırdım.

Resimleri yakında eklerim...

Ankarada taktırmak isteyenleri yönlendirebilirim.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun. perde hoşuma gitmiyo ama bu güneş'e bi çare bulmak gerekiyo:(

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aslında benim orjinal düşünclerim var ama GM den lisans almak gerek.
Gerçekleştirmek için imkan ve malzeme geek
Kapı içlerine ayrı ince inip kalkabilen film tabakası ya da perde düşünüyorum.
Aracı kapattığnızda örnegin çift kilitleme. camların içindeki tabakalar da yukarı kalkıp cam gibi kapanacak. ve aracınız güneşten ve hırsızlardan korunmuş olucak.
Ön cama da Ön cam ile birebir örtüşen manuel yada elektrikli perde düşünüyorum.
Aslında Opel in bunu standart tüm araçlarına koyması lazım. Ön camın üst yanına yada camın alt ucuna gizli bi perde koyup aracı braktığınızda kaldırıp diğer uca 2 tırnak ile geçir bitsin.
Beni Opel e alsalar orda masabaşında laf olsun diye araç tasarlayanların yarısını kovardım.

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada nerde yaptırdınız nerede acaba hangi camlara yaptırdınız bu raylı sıstemden sanırım nekadar tutdu acaba fiyat olarak.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Aracı kapattığnızda örnegin çift kilitleme. camların içindeki tabakalar da yukarı kalkıp cam gibi kapanacak. ve aracınız güneşten ve hırsızlardan korunmuş olucak.
Aslında Opel in bunu standart tüm araçlarına koyması lazım. Ön camın üst yanına yada camın alt ucuna gizli bi perde koyup aracı braktığınızda kaldırıp diğer uca 2 tırnak ile geçir bitsin.
Beni Opel e alsalar orda masabaşında laf olsun diye araç tasarlayanların yarısını kovardım.
Bunlar çok güzel fikirler.İnşallah yazdıklarını dikkate alan birileri çıkar.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Bu perdelerle ilgili trafikte sorun çıkarmıyorlarmı.Yasak diye biliyorum.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada nerde yaptırdınız nerede acaba hangi camlara yaptırdınız bu raylı sıstemden sanırım nekadar tutdu acaba fiyat olarak.

88Oto sanayinde bi döşemecide yaptırdım. Zaten hazır bir ürünü sipariş verip gelince yerine takıyor. Profiller metal ve düz olarak geliyor ve yerine göre bükülüyor. Ama astra için standart, yani kesme falan yok. Ben 90a yaptırdım. Genelde fiyatlar 110-130 gibi gidiyor. Yani millet tutturabildigine :)

Heryneyse...Ayrıca yasak oldugunu sanmıyorum...Cam filmi güvenlik nedeniyle, yani kaza anında icerdekilerin camı kırarak dısarı cıkmasında sorun olabilir diye yasak diye biliorum. Ancak perde güneşlik ile ilgili bilgisi olan varsa, yani yasak mı degil mi diye yazarsa sevinirim.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok orjinal bir fikir ve ayrıca son satırda yazdıklarına harfiyen katılıyorum

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
88Oto sanayinde bi döşemecide yaptırdım. Zaten hazır bir ürünü sipariş verip gelince yerine takıyor. Profiller metal ve düz olarak geliyor ve yerine göre bükülüyor. Ama astra için standart, yani kesme falan yok. Ben 90a yaptırdım. Genelde fiyatlar 110-130 gibi gidiyor. Yani millet tutturabildigine :)

Heryneyse...Ayrıca yasak oldugunu sanmıyorum...Cam filmi güvenlik nedeniyle, yani kaza anında icerdekilerin camı kırarak dısarı cıkmasında sorun olabilir diye yasak diye biliorum. Ancak perde güneşlik ile ilgili bilgisi olan varsa, yani yasak mı degil mi diye yazarsa sevinirim.

tam adresi verirmisin. bi de resim eklermisin

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengız ın bahsettıgı megane lardakı olay sanırım.