pedallar ve direksiyondaki titreme vites gecerken vuruntu

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

cözemedigim bir sorunum var,
araba calisir durumda bosta iken debriyaj yada firen hangi pedal olursa olsun biraz titreme var direksiyonada geliyor, arti hareket halindayken özellikler 2. vitesten 3 e atarken araba debriyaja basinca kendisini sanki kütt diye ileri dogru birakiyor, arastirdim sanziman takozu motor takozu deniyor ama tam bir bilgi sahibi olmadim ona göre parcayi alip degistirtmek istiyorum

sorun tam olarak nerede olabilir yardimlarinizi bekliyorum

Bülent

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç dizel astra mi ?
Debriyajdaki volandan kaynaklanirda diğerlerine tahmin yürütmek zor...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hareket halindeyken gaza yüklenince titreme varsa Akslar ve motor kulaklarından şanzıman takozu diye bilinen zımbırtı...boştayken çok titreme varsa enjektör ayarları bozulmuştur, sökülüp temizlenir tamir kitiyle revizyon yapılır türkiyede 500 lira civarı maliyeti...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Volant da titreme yaptırır boşta ama o kadar bozulanı görmedim.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volant da titreme yaptırır boşta ama o kadar bozulanı görmedim.
titreme o kadar önemli degil belki dizel olmasindan kaynaklaniyor olabilir fakat beni rahatsiz eden 2. vitesten 3 e atarken hep tedirginim debriyaja basinca araba kendi ileri dogru birden atiyor sanki ayaginizi debriya cok hizli ve ani basar gibi ve vuruntulu bir ses geliyor cok rahatsiz ediyor beni, asil cözmeye calistigim bu sorun...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Volant çıkabilir o zaman.

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2007 model 1.3cdti var. yeni aldım. bende de sizin bahsettiğiniz 1 nolu sorun yani; 1'den 2 ye 2'den 3'e geçerken ses ve sarsılma problemi var. servis volant, debriyaj baskı balata, bilya, ön motor takozu, değişti. problem aynen devam ediyor. servis ve birkaç yere sordum. adamlar problem yok sen sürmeyi, vites değiştirmeyi bilmiyorsun yapmıyorsun diyorlar.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:14 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:10 ----------

Dün de, akslar ve arka motor takozu(motor ve şanzımanı aynı anda şaseye bağlayan) değişti. aynen problem devam. Bülent Bey siz çözebildiniz mi?

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yok mu bi yardimci olan? Valla soğudum soguyacam arabadan. Daha önce benzer problem yaşayıp da çözen illaki olmuştur. Vites değiştirmek için debriyaja basınca sanki motor yerine oturmuş gibi lik ediyor. Tek bir vuruntu ve lik sesi...

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sikayet: vites 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basilinca LIK diye bir ses duyulması ve sanki motor havada da yerine oturuyormus gibi bir vuruntu, oturma, hoplama, ziplama, gögusleme, sarsılma*vb*(adına ne derseniz) yapması.*
Cozum: rot basi değişimi.*
Tutar: 25tl x2 adet rot basi + 30tl rot ayarı = 80 tl.

Böylelikle bir problem daha (en azından benimki) çözüldü.