Pasta boyaya zarar verir mi !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamda ufak tefek küçük çaplı çizikler ve birkaç yerde güneş ışığından dolayı renk solması var ( araç kırmızı renk ) aracıma fazla derinden girmeden yüzeysel bir pasta cıla işlemi yaptırmayı düşünüyorum fakat boyaya zarar verir diye duydum , boyanın üstündeki koruyucu etkiyi bozuyormuş dendi boyaya zarar verir mi acaba.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamda ufak tefek küçük çaplı çizikler ve birkaç yerde güneş ışığından dolayı renk solması var ( araç kırmızı renk ) aracıma fazla derinden girmeden yüzeysel bir pasta cıla işlemi yaptırmayı düşünüyorum fakat boyaya zarar verir diye duydum , boyanın üstündeki koruyucu etkiyi bozuyormuş dendi boyaya zarar verir mi acaba.

ufak tefek yüzük çiziği dediğimiz tarzdaysa çizikler yaptırmakta fayda var.tabii her sene pasta olmamak şartıyla.ben şahsen her sene yaza girmeden bir kere cila işlemi uygularım boyayı korur.ama gerekmiyorsa pasta işlemine karşıyım.
benimde ufak tefek çizklerim vardı bir kaç kere pasta da yaptırdım karar senin.
saygılar.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalın içeriki, pasta boyayı inceltiyor sarı enkte olanı ama gerek varsa beyaz renkli ince pasta ve cila uygulansa iyi olur.cila yapmata fayda var koruma anlamında

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön kapaortayı çocuklar tebeşir ile çizmiş sildim ama çizikler kalmış yinede hafiften belli oluyor + yan kapıların alt taraflarıda yolda giderken taş vs. çarpmalarından dolayı nokta nokta çizikler var vede üst tarafta bir kısmında güneş yanığından dolayı solmalar var boyalı gibi duruyor diğer ksımlar yaza girmeden bi yenileyeyim diyorum ince pasta yaptırayım o zman üstünede bi cıla attırırm pasta 1 kereliğine yapıcam zaten çizikler ve güneş izleri canımı sıkıyor görünce .Cıla yaptıktan sonra her 3 ayda bir yaptırmak gerekiyormu bir daha seneden seneye yapılsa olmaz mı birde bu işlemi ne kadar bir ücrete yaparlar bilgisi olan varmı pasta+ cıla işlemini.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pastayı kesinlikle tavsiye etmem heleki aracında güneş yanmıkları varmış aracın verniğini tamamen alır götürür , cila işini görür güneş yanığı olan yerlerde fakat çizik olan yerlere en ince pastayla uygulama yapabilirsin , boyanın durumuna göre zararda verebilir vermeyebilirde.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SONAXIN Kırmızı renkler için şampoanı var onu kullan bir dene derim fiyatı 36 tlydi geçen pazar gördüm

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sany1926.jpg

Aracının boyası bu duruma geldiyse hiç uğraşma. Bu aracın tavanında çok az bir solma vardı (belli belirsiz) Etiket sahibi firmalar düzeltiriz diye çok hava bastılar, pasta yapmayın diye itiraz etmeme rağmen kullandıkları pastanın çok ince olduğunu, onarıcı olduğunu, avrupada sorunsuzca çok kullanıldığını iddia edip önce ince bir pasta sonra da cila uyguladılar sonuç bu işte. İlk uygulamayı yapan firma kayıp, izini bulamıyoruz (yetkili servis önermişti), diğerlerine zaten inanmamıştım, belki düzelir dedim. Bence boya solmaya başladıysa yapılacak tek bir şey varo da solan yerleri yeniden boyatmak.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tavandaki yol yol olmuş makina izleri o kadar barizken halen kendine usta diyenlerin bizde hata yok demelerine anlam veremiyorum. Makinanın en yoğun kullanıldığı bölgenin tavanın tam ortası olduğu net bir şekilde görülüyor. Bir de utanmadan malımız kıymetli diye bizi eleştiriyorlar. Ne de olsa adamlar haklı, malum ben bu arabayı satın alırken sahibine ödediğim parayı beraber kazanmıştık.

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sany1926.jpg

Aracının boyası bu duruma geldiyse hiç uğraşma. Bu aracın tavanında çok az bir solma vardı (belli belirsiz) Etiket sahibi firmalar düzeltiriz diye çok hava bastılar, pasta yapmayın diye itiraz etmeme rağmen kullandıkları pastanın çok ince olduğunu, onarıcı olduğunu, avrupada sorunsuzca çok kullanıldığını iddia edip önce ince bir pasta sonra da cila uyguladılar sonuç bu işte. İlk uygulamayı yapan firma kayıp, izini bulamıyoruz (yetkili servis önermişti), diğerlerine zaten inanmamıştım, belki düzelir dedim. Bence boya solmaya başladıysa yapılacak tek bir şey varo da solan yerleri yeniden boyatmak.
ayıp ya ne hale getirmişler boyayı.:mad:
bende bir tanıdığa pasta cila yaptıracağım ufak tefek rütuşda yapacak.önümüzdeki ay işallah yapılacak.benimkinde solma yok ama genede uyaracağım dikkatli olması açısından.şu an çok fazla ince çizik ve hare var.ama boya daha önce hiç pasta cila olmamış bikez ben kendim cila sürdüm.ama çizikler gitmiyor haliyle.pasta şart ama 1 kez yaptırıcam ondan sonra sadece cila.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aman dikkat, ilk anda hasar kendini belli etmiyor, bu araç bu hale 3,5-4 sene içinde yavaş yavaş geldi.