Park Sensörünün Bir Gözü Çalışmıyor

vgulyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracim Astra 1.6 edition 2015 model. Aracın ikinci sahibiyim ilk sahibi serviste orijinal park sensoru taktırmış. Arka park sensörlerinden bir gözü çalışmıyor bu sebeple sürekli diiiit diye ses çıkarıyor geri viteste. Çıkma bir göz bulsam veya eger satılıyorsa tek bir goz alıp taktırsam düzelir mi yoksa tüm seti tekrar mı almam gerekir dordunu birden?

Şimdiden teşekkürler ilginize...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim editionlara orjinal park sensörü opsiyonu hiç olmadı. Yetkili serviste edition ve edition plus'lara yan sanayi park sensörü takılıyor.
Sizin aracınızdaki sistemin orjinal olduğundan emin misiniz? Tam emin değilim ama orjinal sensör yol bilgisayarında yön gösteriyordu sanki...

images.jpeg-1.jpg

images.jpeg.jpg

Sizinki hangi araçtakine benziyor? Kırmızı araçtaki gibi tampona sıfır mı ya da gri araçtaki gibi bir miktar dışa çıkıntılı mı?

Tampona sıfırsa orjinaldir demek isterdim ama orjinalin de yan sanayisi var. Bunlar da tampona sıfır

Eğer orjinalse burya bakabilirsiniz.

Orjinal değilse, tek göz satılıyor. Fakat almadan önce sensör beyninden 4 sensörün de fişini çekip teker teker takarak hangisinin çalışmadığını anlayabilirsiniz. Sensörlerde sorun olmayıp beyin üzerindeki soketlerde de sorun olabilir. Onu da sağlam olduğunu tespit ettiğiniz bir sensörü tüm soketlere teker teker takarak anlayabilirisiniz. Sorun kablolarda da olabilir. Kontrol etmek lazım...

**Son bir ilave...
2016 model edition plus araca orjinal park sensörü yeri arka tamponun altındaki siyah parça olduğu için yan sanayi park sensörlerini montaj yapan ustanın da uyarılarına rağmen resimdeki gibi
images.jpeg-2.jpg

orjinal yerine yaptırdım. Usta haklı çıktı sensör arada bir kesintisiz ötüyordu. Aracı satmama yakın her geri vitese takışta kesintisiz ötüyordu. Yan sanayi park sensörlerinin kitapçıklarında da yazıyor 50-60cm den aşağı takmayın diye...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hakan55

vgulyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevap icin tesekkurler fotografi asagida paylaşıyorum

20191117_085739.jpg
20191117_085733.jpg

Benim sensor de alta takılmış. Hangisinin calismadigini biliyorum eger orijinal degilse ki size gore oyle oluyor o zaman tekini değiştirebilirim?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Rica ederim.
Evet orjinal değil. Orjinal olmayan sensörlerde sensörlerden biri bozulsa da diğerleri çalışmaya devam edebiliyor. Kesintisiz uyarı verene hiç rastlamadım. Bu bana önceki astra j aracımda yaşadığım ve önceki mesajımda belirttiğim olayı çağrıştırıyor.
Büyük ihtimalle park sensörleriniz sağlam. Yere yakın olduğu için kesintisiz ötüyor diye düşünüyorum.
Genelde park sensörü beyni bagajı açtığınızda solda bir kapak var onun içinde çamurluk üzerindedir. Dediğim şekilde kontrol edebilirseniz arıza olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Eğer park sensörü arızalı değilse, çözüm önerim tamponun altındaki siyah parçadaki sensör delikleri kapanıp boyanacak ve park sensörleri yerden 50-60 cm yukarı montelenecek...

vgulyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediginiz gibi bagajda sol kapagi acinca beyin orada. Çalışmayani cikardim su an diger ucuyle çalışıyor problem yok. Calismayanin yerine tek goz alip takacam. Tesekkurler

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Rica ederim...