Park sensoru (Çözüldü)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar tekrardan,
Park sensorumun arizali oldugunu ogrenmistim park servis hatasi veriyordu. Bende servise tanesi 300 tl olan orjinal park sensoru almak yerine op com cihazi aldim 170 e , opcom cihazi ile hangi park sensorumun arizali oldugunu ogrendim. Malesef 2 park sensorum arizaliymis ekte resimde gorundugu sekilde sag ve sol kosedeki sensorlerim arizaliymis. Uzun,bir arastirmadan sonra aliexpressten tanesi 28 olan orjinal park sensorunden 2 adet aldim ve 13 gunde geldi. Linki
https://m.tr.aliexpress.com/item/32...id=456amp-4cphyS3dQieztzh2xQ-P8w1553262862928
Takmasi kolay taktim ve orjinaliyle birebir olan park sensorum arizadan cikti ve skintisiz,bir sekilde calisiyor. Sensoru arizali olan arkadaslar bu linkteki urun butun astra j araclar icin orjinal park sensorudur.

Ekli dosyalar

• 20190304_154518.jpg
    20190304_154518.jpg
    58.1 KB · Görüntüleme: 754

Enesbt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam iyi günler. Astramın arka sensör gözlerinden iki tanesi arızalı. Orjinaline 250 TL den aşağı fiyat Veren yok. Yan sanayi 100 civarı. Yan sanayi takarsan arıza verir, bunların kodları oluyor ikaz sistemi çalışmaz, sıkıntı yaşarsın diyenler oldu. Verdiğiniz linkteki de orijinal Opel sensörü değil sanırım. Aracınıza taktığınızdan bu güne kadar herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı acaba ?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Orinal gm sensordur. araciniz,astra j ise birebir aynisidir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
orjinal oldugu icin bi skinti yasamadim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
56 lira cifti

Enesbt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır hocam teşekkürler alıp deneyeceğim👍

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Opcom aracinizla,uyumlu ise gizli menuleri acabilir, tum beyinleri ariza koltrollerini ayri ayri yapabilirsiniz. Opcom opel icin ozel cihazdir. wakcom wolsvigen icin vs vs. Mini obd den farki ornek aracinizin sanzumaninda ariza,var ama gecici onemsiz bir ariza kaydi. bu kaydi arac sanzuman,ecu sunden ana ecuya gondermedigi surece goremezsiniz. Mini obdler aracin ana ecusunu okur. Oraya gelen arizalari gosterir. Okuma yapar. silme yapar. Op com aracta bulunan tum beyinlerle ayri ayri iletisime gecebilir. bu sayede misal mini obd park sensorunde ariza var derken opcom sag park sensorun arizali der.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Opcom aracinizla,uyumlu ise gizli menuleri acabilir, tum beyinleri ariza koltrollerini ayri ayri yapabilirsiniz. Opcom opel icin ozel cihazdir. wakcom wolsvigen icin vs vs. Mini obd den farki ornek aracinizin sanzumaninda ariza,var ama gecici onemsiz bir ariza kaydi. bu kaydi arac sanzuman,ecu sunden ana ecuya gondermedigi surece goremezsiniz. Mini obdler aracin ana ecusunu okur. Oraya gelen arizalari gosterir. Okuma yapar. silme yapar. Op com aracta bulunan tum beyinlerle ayri ayri iletisime gecebilir. bu sayede misal mini obd park sensorunde ariza var derken opcom sag park sensorun arizali der.

merhaba barış kardeş, benimde başıma senin probleminle aynısıydı bende op-com cihazı ile baktığımda tıpa tıp aynı hata kodu ve aynı sensör arızalıydı arızalı olanı komple düzgünce dağıttım ve komple yeniden elden geçirdim elektronik devreyi toparladım ve taktım yeniden süper oldu ve hala çalışmaktadır aldığım yeni aldığım yedek durmaktadır varsa elektronik ve el beceriniz ilk önce kontrol etmektir. https://www.opelforum.net/threads/park-sensoru-ariza-kodu.1865/#post-16451