Paraflu kırmızı antifiriz opele olur mu?

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçenlerde antifiriz miktarını ölçtürdüğümde donma noktası biraz düşük çıktı, antifiriz ilave etmek istiyorum. aracım 2000 model astra ve içinde kırmızı antifiriz var ama içindeki nedir ne markadır bilmiyorum. 1 litre paraflu kırmızı antifiriz almış bulundum. genelde fiat, alfaromeo ve lancia paraflu'yu tavsiye ediyormuş (sanırım onlarla anlaşmalı olduğu için). Bende ilave edip etmemekte kararsız kaldım. Acaba edersem bir sıkıntı çıkar mı? Daha önce kırmızı antifiriz ilave eden var mı? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay anasını demekki astranın o yüzden radyatör hortumları 2 kere patladı :D iyide bizim arabaya bakan usta hiç demedi kırmızı antifirizden falan diye. babamda en kaliteli antifiriz diye koydurmuştu... :) vectramdan uzak tutmam lazım :)

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet o konuyu baştan sona okumuştum çok güzel bilgiler var. özetlersek 2000 modele kadar olan araçlarda mavi, sonrasında kırmızı kullanılması daha uygun. aracın içinde hangisi varsa onunla devam etmek gerekiyor. mavi ile kırmızı kesinlikle karıştırılmamalı. slikatlı silikatsız olanları da var.
dediğim gibi benim araçta şu an kırmızı var benim aldığımda kırmızı "paraflu up" (üzerinde silikat ile ilgili birşey yazmıyor sanırım silikatsız).

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet o konuyu baştan sona okumuştum çok güzel bilgiler var. özetlersek 2000 modele kadar olan araçlarda mavi, sonrasında kırmızı kullanılması daha uygun. aracın içinde hangisi varsa onunla devam etmek gerekiyor. mavi ile kırmızı kesinlikle karıştırılmamalı. slikatlı silikatsız olanları da var.
dediğim gibi benim araçta şu an kırmızı var benim aldığımda kırmızı "paraflu up" (üzerinde silikat ile ilgili birşey yazmıyor sanırım silikatsız).

Elinizde olanı iyi araştırın,dediğiniz gibi silikatsız ise siz problem çıkartmasın. ;)

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz yabancı forumlarda araştırdım da önemli olanın renk değil silikatlı yada silikatsız olması diyorlar. yani siikatlı ile silikatsız karıştırılmamalı. benim aldığım silikatsız ancak aracın içinde ne olduğunu bilemeyeceğim için galiba en güzeli ilave etmek yerine komple yenisi ile değiştirtmek.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz yabancı forumlarda araştırdım da önemli olanın renk değil silikatlı yada silikatsız olması diyorlar. yani siikatlı ile silikatsız karıştırılmamalı. benim aldığım silikatsız ancak aracın içinde ne olduğunu bilemeyeceğim için galiba en güzeli ilave etmek yerine komple yenisi ile değiştirtmek.

en güzeli ilave etmek yerine komple yenisi ile değiştirtmek.

:bir: