panelde yanan ışık

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel astra 2004 1.6 aracımız var. Aracı kullanırken bir anda panelde (elektronik şifreli devre kesici kontrol lambası) yanmaya başladı. Aracın gaza tepkisi azaldı. Çekiş azaldı. Kitapığında, motor elektroniğinde veya egzost da arıza vardır diyor. Ne yapmamı önerirsiniz ? Daha önce başına gelen var mı ? Araç bir kaç saat bekledikten sonra bu olayı kesiyor. 15 dk kullandıktan sonra o ışık yanmaya başlıyor. Işık yanana kadar devirde sorun olmuyor. Bir anda sorun çıkarıyor.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: panelde yanan ışık

tech 2 bağlanmadan kesin birşey söylemek çok zor sadece tahmin yürütülür .
araç twinportmu lpg varmı bunlar araçtaki arızaları farklı parçalara yöneltir
Benim tahminlerim  sadece gaz yememe sorunu olduğunu anladığımdan dolayı
egr valfi ,katalizör,oksijen sensörü yada egsoz sistemindeki müşürlerinden olabilir.
tekrar ediyorum altını cizerek bunlar körü körüne sadece tahmin en kesin çözüm tech 2
tavsiyem aracı fazla kullanmadan tamirciye uğramanız olacaktır .
Geçmiş olsun

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde eski aracımda (Astra H 2008 Model) Böyle bir sorun olmuştu.Turbosunda sıkıntı çıkmıştı.İnş sizde böyle büyük bir sıkıntı çıkmaz.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

özel servis anlayabilir mi ? Şimdi opel servisine o kadar para vermek istemiyorum. Lpg falan hiçbir şey yok. Orjinal bir araba. Bir iki kere arka sağ cam açıp kaparken sorun çıkarmıştı :D şimdiki de ufak bir şey olsa keşke, O araba zaten yatıyor. Haftada 30 km ya yapıyor ya yapmıyor. Elletmeyin Opel servise götür mü dersiniz ?

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özel servislerdede bilgisayar bağlayıp bulabilirler.Ancak sormanız lazım öncesinde