P1700 ve P1112 Arıza Kodları

MALİYECİ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. 2005 Model Astra Enjoy Easytronik aracım var. 114.120 km de. Satıp model yükseltmek için ilana koydum ve bir alıcı ekspere götürmek istedi. Eksper de aracın motor performansı %94 çıktı. Kazası yok şükür. Yağ kaçağı veya diğer sorunlar çıkmadı. Ancak mekanik kontrollerinde Şanzıman kontrol modülünden arızası var derhal servise götürün uyarısı verdi.( Ekspertiz Raporunda P1112 ve P1700 kodları arazı verdi.) Eksper bizim bilgisayarlar bazı hataları silip düzeltemiyor. Servise bi götürün diye cevap verdi.Aracın normal zamanlarda herhangi bir problemi yok F arıza lambası hiç yanmadı. Vites geçişleri gayet iyi. Sorun neden kaynaklanmış olabilir. Alacak insanlara yaptırarak vermek isterim ki sıkıntı çıkmasın. Bu konuda bilgisi olan ve önerisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava emiş sisteminde hata olduğu zaman bu kodaları verir muhtemelen akışmetre hatası

polat4704

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb

ustad bende de suan aynı arızayı veriyor ve ben sizin sorunu nasıl çözdüğünüzü merak ediyorum. p1700 hatası veriyor ve araçta hiçbir sorun yok gibi duruyor.

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
P1700 şanzıman ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir arıza bir servise mutlaka gösterin F arızası verdirirse daha sonra büyük masraf çıkaracak bir arızadır.

P1112'de diğer arızaya bağlı olarak verdiği bir arıza olmalıdır, internette araştırdım aşağıdaki şekilde çıktı hepsi şanzıman ile alakalı.

P1112 Port Deaktivasyonu Solenoid Valfı Devre Yüksek Voltaj B-027

P1112 Port Deaktivasyonu Solenoid Valfı Devresi Açık veya Düşük Voltaj B-027

P1112 Düşük Sıcaklıkta Port Deaktivasyonu Solenoid Valfi Tahrik Hatası B-027

P1112 Port Deaktivasyonu Solenoid Valfi Tahrik Hatası B-027

bir servise gösterin benim tavsiyem + kutup başını söküp biraz bekleyin tekrar takıp arızaları silip tekrar kontrol edin demek olur ama F arızası verirse o sıkıntı bir durum onun için ya servise ya da iyi bir opel ustasına gitmeniz.