p1530 klima kompresöz arızası çözümü

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
astra p1530 klima röle veya sigorta arızasıdır bu arızaya düşünce araba üzerinde anahtar simgesi olan arıza lambası marş anında sönmez araba çalışınca sönecektir klimanız çalışmaya devam eder ancak motoru çok zorlayacaktır fark edilecek şekilde klıma kompresörü çok sesli çalışacaktır ve motor rölanti devrinde durmakta zorlanacaktır sebebi motorun elektrik gücü getirememesidir ve bu arıza varken kullanmaya devam ederseniz bunları besleyen elektronik devreler zamanla zarar görecektir röleyi değiştirirseniz sorununuz halolur ve klima daha rahat çalışır araçtaki güç kaybı gözle görülür şekilde iyileşir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ön sigorta kutusunda

Osiat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu röle TaM olarak nerde

omerkts45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
astra p1530 klima röle veya sigorta arızasıdır bu arızaya düşünce araba üzerinde anahtar simgesi olan arıza lambası marş anında sönmez araba çalışınca sönecektir klimanız çalışmaya devam eder ancak motoru çok zorlayacaktır fark edilecek şekilde klıma kompresörü çok sesli çalışacaktır ve motor rölanti devrinde durmakta zorlanacaktır sebebi motorun elektrik gücü getirememesidir ve bu arıza varken kullanmaya devam ederseniz bunları besleyen elektronik devreler zamanla zarar görecektir röleyi değiştirirseniz sorununuz halolur ve klima daha rahat çalışır araçtaki güç kaybı gözle görülür şekilde iyileşir
Hocam selamın aleyküm. Aynı arızayı aynı açıkladığınız gibi almaktayım. Sorum şu, sigorta kutusu her arabada aynı mı internetten baktığımda o rölenin yeri bende boş görünüyor. Röleyi satan yerden klima rölesi diye mi alıyoruz yoksa herhangi bir oraya uygun röle takmak yeter li mi? Birde benim orası boş olduğu için röle olmasa hiç çalışmaz diyorlar ben yanlış yere mi bakıyorum acaba ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yok çalışır ama yük alternatör de kalır oda zorlar roleyi kaç bacak ise ona göre alıyorsun elektrikçiye git boş yeri gsoter buna göre ver de

omerkts45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Yok çalışır ama yük alternatör de kalır oda zorlar roleyi kaç bacak ise ona göre alıyorsun elektrikçiye git boş yeri gsoter buna göre ver de
Hocam kaç tane elektrikçiye gittiysem röle olmadan çalışmaz diyor kompresör değiştir diyor. Röle takalım diyorum takmayalım sigorta kutularına göre yeri farklı olabilir daha kötü olur diyor. Gerçekten anlayan bir kişi bulamadım. Size danışmam için irtibat numarası alabilir miyim bi sakıncası yok sa ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yazdım özelden

AliDrmz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Ayni durumu 2011 j kasa aracimda yasiyorum on sigorta panelindemidir bu role? Ayrica aracta cekis dusuklugu var bu roleden kaynaklaniyor olabilirmi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arıza kodun ne