P0110 giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde arıza

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
2 kere P0110 arızası aldım. Fırsat bulup servis'e gidemediğim için her seferinde belli bir süre sonra arıza kendiliğinden silindi.

Araştırdığom kafarıyşa bu arızanın tam açılımı " P0110 giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde arıza Tesisat-sensör -motor elektroniği"

Bu parça tam olarak hangi parça. Ayrıca uzunyola gittiğimde eksoz çıkışı kapkara oluyor sanki benzin tam yanmıyor "Zengin karışım". Bu parçanın arızalı olması benzinin tam yanmamasına neden olurmu.

Birde MAF sensörü orjinal değil benim DODUCO marka bu sıkıntı yaparmı.

Eksoz kararması canımı sıkmaya başladı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o parça maf sensörü içinde direnç şeklinde olan olması gerekiyor. hava sıcaklığını düzgün okumazsa yakıt karışımını düzgün yapamayabilir...eksozun kararmasına motorun kurum bağlamasına sebep olabilir...

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
o parça maf sensörü içinde direnç şeklinde olan olması gerekiyor. hava sıcaklığını düzgün okumazsa yakıt karışımını düzgün yapamayabilir...eksozun kararmasına motorun kurum bağlamasına sebep olabilir...

O parçanın tamiri varmıdır yoksa yeni MAF Sensörümü almam lazım

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Bosch marka MAF sensörünü bu akşam taktım pisikolojikmidir bilmem araba rahatladı sanki

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosch marka MAF sensörünü bu akşam taktım pisikolojikmidir bilmem araba rahatladı sanki

arıza kodunuda sildiyseniz arabada başkada bir sorun yoksa motorun tüm çalışması düzelmiş olmalı.