P0011 Hatasi

Hakansltn33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar hayirli gunler. Araba Astra H 1.6 XER motor ( benzin lpg )

Celik sibop - triger - vanus dislileri - bobin dahil herkesin 5 yilda yaoacagi bakimi yaptirdim fakat ;
Arac bir anda ariza lambasi yakti baktirdim ve " P0011 emme eksantrik eşleştirme mekanikal referans pozisyonu oran/performans ( bank 1 ) " hatasi verdi.....Lutfen , nedir ne yapmaliyim. Son 6 Ay da arabamdan sogudum. Acilen " gercek ve tam " bilgi lutfen..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
sente ayarini bi kontrol ettirin. Orjinal kayismi kullandiniz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sente ayari tamsa eksantirik milleri bitmis olabilir. Milin uzerinde disler var ooculmesi lazim zamanla uclari asiniyor gereken olcusunu kaybediyor. Buda subap zamanlamasini bozuyor. Boyle bir hataya neden olabiliyor

Hakansltn33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sente ayari tamsa eksantirik milleri bitmis olabilir. Milin uzerinde disler var ooculmesi lazim zamanla uclari asiniyor gereken olcusunu kaybediyor. Buda subap zamanlamasini bozuyor. Boyle bir hataya neden olabiliyor
Zafer Bey ilginize teşekkür ederim. Vanus dişlileri ve triger kayışı opel serviste takıldı ( 3 Ay önce ). Başka bir özel servise gösterdim , 1. Emme eksantrik sensörünü , 2. Sente ayarını 3. Eksantrik millerini sırayla kontrol etmemiz lazım dediler. Bende bir yığın para verip ısrarla " bakın masraf eyvallah ancak lütfen daha sonra şu varmış bu varmış demeyin herşeyine bakın " dediğim için , bu işlemleri yapan servise tekrar götüreceğim mecburen. Hataları eksikleri varsa düzeltsinler. İnanın verdiğimiz paradan çok , arızanın giderilmemiş olması üzüyor.

• Beğen
Tepkiler: kazım_ocaldi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arizanin nedeni muhtemelen eksantirik mili diye dusunuyorum ilk baktiricaginiz yer ora olsun. Dislilerde problem varsa cikma alabilirsiniz pahali malzeme cunku

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Orjinali 1000 tl x2 ama cikmasini 500 600 tl ye bulabilirsiniz skinti varsa cifitini. Benim biraderin eksantirik mili kirilmisti. Yan sanayi lullanmak yerine orjinal cikma aldik. Yanliz kumpasla olculmesi gerek.

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yan sanyinin 2 tanesinide cikma foyatina alirsin ama skinti yasayabilirsin

Hakansltn33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yan sanyinin 2 tanesinide cikma foyatina alirsin ama skinti yasayabilirsin
Ekzantrik dişlileri ikisi de yeni zafer bey, İşim gereği fırsat bulamadım ama eksantrik dişlisi ve trigeri daha 3 ay önce takan özel servise gideceğim baksınlar

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Disli ile mil farkli seyler hakan bey disliler yuvarlak, miller cubuk seklinde uzun uzerinde ucgen seklinde subaplari hareket ettiren kisimlar var.

Hakansltn33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disli ile mil farkli seyler hakan bey disliler yuvarlak, miller cubuk seklinde uzun uzerinde ucgen seklinde subaplari hareket ettiren kisimlar var.
Haklısınız ben yanlış anladım. Zaten servise gidip , 1. Vanus dişlilerine 2. Sente ayarına ( kaçık var mı ) 3. Eksantrik soketine 4. Emme eksantrik miline baktıracağım. Teşekkür ederim