Özel Servis / Yetkili Servis fiyat karşılaştırma :)

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamın kilometresi şu anda 44.350. bende km yaklaşmışken bir 45000 km bakım fiyatlarını araştırıyım dedim.

Aracım Combo city plus 1.3 CDTİ 2005 model yani garantisi ocak ayında bitti :D

Bu nedenle ilk önce yetkili servise (Opel Özkaymak) gittim. 45.000 km periyodik bakım ücreti olarak bana 250-YTL dedi..

1. özel servis (Yıldız Otomotiv)tüm filtreler (yakıt yani mazot, polen, hava, yağ filtresi)ve motor yağı (15000 km'lik 05-30 mu ne tam bilmiyorum)değişecek dedi ve fiyat olarak 125-YTL verdi.

2. özel servis (Ertürk Otomotiv)yine tüm filtreler değişecek ve motor yağı dedi 148-YTL fiyat verdi.

Yukarıdaki duruma bakıldığında arabanın garantisi yoksa veya varsa bile yetkili servise gitmek pek ekonomik değil gibi görünmüyor.. Özel servisler özellikle orjinal parça ve ürün kullandıklarını sölediler. Bu nedenle tercihimi özel servislerden yana kullanıcam.

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum...

porter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantin bitiyse.. özel servis tabi ki..

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel servisi mi? Arkana bakmadan git dostum :D

Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki özel servis arasındaki fark muhtemelen kullanılacak yağdan oluşmuştur yetkili servisteki fark ise gökalp in dediği gibi hava parası bence
ayrcı hiiiiiçç yetkili servise bulaşma hatta mümkünse filtrelerini ve yağını kendin al özel servise sadece işçilik öde en güzeli bu

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good:
iki özel servis arasındaki fark muhtemelen kullanılacak yağdan oluşmuştur yetkili servisteki fark ise gökalp in dediği gibi hava parası bence
ayrcı hiiiiiçç yetkili servise bulaşma hatta mümkünse filtrelerini ve yağını kendin al özel servise sadece işçilik öde en güzeli bu

evet kesinlikle katılıyorum...

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunu hiç düşünmemiştim.. iyi fikir birde parça olarak fiyat alıyım hemde istediğim marka olur :)

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste hava parası alıyolar
:good: :good:

**2002 yılında 96 vectranın 350 liralık tamire 780 lira vermiştim Ankara'daki resmi servise, bu son olmuştu, sonradan 350 lirayla neler neler yaptırabileceğimi öğrenince zaten :cry:
önünden bile geçmedim resmi servisin, zaten iyi diye bilinen ustaların çoğu resmi servisten ayrılma veya emekli.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracında 45000 bakımı yaklaştı, 43800 oldu sanırım..
En son servise 2005 eylülde girmiş :D vaktide gelmiş artık..
Garantisi bittiği için özel servise götürmeyi düşünüyorum, Antalyada tanıdığınız bildiğiniz Opel özel servisi yazarsanız sevinirim.
Yağ olarak 0*30 kullanılmış, bundan devam ederim sanırım, filtreler, yağ v.s. yetkili servis 250-300 civarı fiyat verdi telefonda. bunda muhtemel(bana göre) balatalar yok, bunların fiyatları hakında fikri olan varmı??

Son düzenleme: