OyakBank Satıldı(ne yazıkki)

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
Bir Oyakbank çalışanı olarak belkide üzülmemem lazım ama Ülkem için üzüldüm, çünkü Oyakbank devlet Bankaları hariç özel sektörde %100 yerli sermaye ile tekti.Satışla ilgili ne düşünüyorsunuz?:confused:

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakında satmadık hiç bişey kalmayacak . Satışın yanlış olduğunu düşünüyorum. Türk Telekom satıldı. iki yıldır çok konuşmadığım için 7,25 ytl gelen tel faturalarım son 3 aydır 25 civarı geliyor. tarifelerde değişiklik yapılmış. Öger telekomun parasını bizim gibilerden çıkarmış olacak. yani Öger koskoca telekomu bedava almış, hükümet aklı sıra borç kapattığını söyleyip oy toplayacak olan halka olacak. Satılan bankalar ev kredisi verecek (mortage) kriz gibi bir ortamda tüm gayrimenkule yabancılar el koymuş olacak. Böylece zaten yabancılara satılmış dünya kadar toprağımıza yeni topraklar eklenecek. Olan halka olacak. bunların hiçbiri komple teorisi değil apaçık ortada ama insanlar at gözlüğü takıyor.

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım hayırlı olur banka sektöründen anlamadığım için başka yorum yapamayacağım...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satmadıkları bi biz kaldık zaten

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Dostum biz çoktan satılmışız ki...

satmadıkları bi biz kaldık zaten

Ah be dostum biz çoktan satılmışız, sanki bu toprakları, borç kapatacaz diye kar eden kuruluşları satanlar bizim oy vererek seçtiklerimiz değilmi malesef biz kendi kendimizi satıyoruz, Her giden kit bizdende birşeyler götürüyor birgün birileri gelip sınırımıza ABD nin herhangi bir eyaleti tabelasını asarsa emin ol konudan en son bizim haberimiz olur vay anammm demeye vakit bile kalmaz... Bu bizim ağlanacak halimiz, ve oylayarak seçtiğimiz kaderimiz...

Çok üzüldüm bu satış işlemine, acı bir kayıptır başımız sağolsun....

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerli sermaye tamamen biticek o zaman bu satan kansızlar bakalım ne satacak 5 yıl önce besicilerin 10.5 ytl ye sattıkları et şu an 8 ytl neden çünkü ıtal ediliyor ve kaçak çok fazla. acaba ital et kaça geliyor kimle para kazanıyor. tarımı da bitirdiler telekom gibi büyük bi kuruluş ve kar eden bi kuruluş zarar ediyor borç kapatıyoz çok iyi fiyata sattık gibi yalanlarla satıldı peşkeş çekildi bunun ciddi sıkıntılarını biz görmeyiz belki ama çoçuklarımız ve torunlarımız muhakkak görecek nedir bu yabancılaşma anlamadım gitti bunların babaları yabancı yada anaları çok seviyor bu yabancıları

şu kadar borçla aldık bu kadara indirdik demesi kulaga hoş geliyor ama topraklar gitti bogazda en güzel yerler ermenilere satıldı gap gitti ve daha birsürü toprak ve şirketler gitti ulan atalarımız boşunamı can vermişler bu topraklar için siz yarın pkk yada satarsınız bari şimdiden onlarada ne istiyolarsa verinde boşuna şehit haberleri okumayalım duymayalım. Kanı bozuk sütü bozuklar...............!

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oyak Bank bildiğim kadarı ile Devlete ait değil ve bu satış tamamen banka sahibinin tasarrufunda.Belki de bu satıştan kazanacağı parayla daha karlı sektörlere yatırım yapacak.Ben satışı yanlış bulmuyorum.

Benim yanlış bulduğum Devlete ait Telekom, Tekel vb. karlı kuruluşların yok pahasına satılması.Özelleştirmenin kaliteyi ve rekabeti artıracağı bir gerçek, ancak bu demek değildir ki bu firmalar ederinin 5'te 1'ine satılabilir...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oyak Bank bildiğim kadarı ile Devlete ait değil ve bu satış tamamen banka sahibinin tasarrufunda.Belki de bu satıştan kazanacağı parayla daha karlı sektörlere yatırım yapacak.Ben satışı yanlış bulmuyorum.

Benim yanlış bulduğum Devlete ait Telekom, Tekel vb. karlı kuruluşların yok pahasına satılması.Özelleştirmenin kaliteyi ve rekabeti artıracağı bir gerçek, ancak bu demek değildir ki bu firmalar ederinin 5'te 1'ine satılabilir...

Evet Erman abiye katılıyorum.
OYAK bank devlete ait yada devlet eliyle satılan yada işletilen bir kuruluş değildir.
OYAk bank oyak grubunun bir şirketi bankasıdır.
Grup ise Ordu yardımlaşma grubudur yanii askeriyenindir bi acıdan;)
grup yıllar boyunca ve sanırım hala devam ediyor subayların komutanları paşaların yanii askerlerimizin maaşından kesilerek bir yardım ve yardımlaşma adı altında toplanarak daha sonrası ticarete girerek bu alanlarda kullanılmaya başlanmıştır biriken paralar.

Gelelim konuya;
Ben bi açıdan yanlış buluyorum bankaların her ne olursa olsun satılmasına çünkü bankalar para kaynagıdır ani bir kararla sıcak parayı cekmesi durumunda ekonomi altüst olur biter.
Satış konusunda sadece tek taraflı düşünmeyin belki başka işlere girmek için bu satışı gerçekleştirmiştir bunada şirketin başındaki yetkililer karar verebilirler.
Sizin bir tepkiniz karşısında benim malım kime satarsam satarım sen ne karışıyorsun dersede sonuna kadar haklıdır.:)

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Erman abiye katılıyorum.
OYAK bank devlete ait yada devlet eliyle satılan yada işletilen bir kuruluş değildir.
OYAk bank oyak grubunun bir şirketi bankasıdır.
Grup ise Ordu yardımlaşma grubudur yanii askeriyenindir bi acıdan;)
grup yıllar boyunca ve sanırım hala devam ediyor subayların komutanları paşaların yanii askerlerimizin maaşından kesilerek bir yardım ve yardımlaşma adı altında toplanarak daha sonrası ticarete girerek bu alanlarda kullanılmaya başlanmıştır biriken paralar.
B

Gelelim konuya;
Ben bi açıdan yanlış buluyorum bankaların her ne olursa olsun satılmasına çünkü bankalar para kaynagıdır ani bir kararla sıcak parayı cekmesi durumunda ekonomi altüst olur biter.
Satış konusunda sadece tek taraflı düşünmeyin belki başka işlere girmek için bu satışı gerçekleştirmiştir bunada şirketin başındaki yetkililer karar verebilirler.
Sizin bir tepkiniz karşısında benim malım kime satarsam satarım sen ne karışıyorsun dersede sonuna kadar haklıdır.:)

banka satılabilir bu doğal bişey ama yabancıla bu kadar çok şeyin satılması, ekonominin belirleyci unsurlarının yabancılara bukadar denetimsiz verilmesi , hükümetin göz göre göre kanımızla aldığımız memleketimizi üç kuruşa satmasına karşıyım. Banka devlet bankası olmayabilir ama yabancılara satışında hükümetin yetersizliği bence bu satışı gerçekleştiriyor.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarda haklısınız arkadaşlar... Yüksek karlar elde eden kuruluşların yok pahasına yabancı sermayeye satılması kabul edilebilir birşey değil... Özellikle para-iletişim-ulaşım gibi sektörlerde.... Bu sektörlerin yabancı sermayenin eline geçmesi büyük tehlike arz edebilir... Ve ben şunu çok merak ediyorum satışlardan elde edilen gelirlerle hangi sektörlere yatırım yapılıyor ? Milyonlarca dolarlık araziler satıldı, telekom satıldı vs... vs... daha çok... bunlardan elde edilen gelirlerle devlet hangi alana girdi ? Sanırım bi halt etmedi...

Bir de konuyla alakasız da olsa yeri gelmişken, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Bayraklı resmi ve o güzel sözünü Forumun ana sayfasında en üste koyan yönetime TEŞEKKÜRLER....