Otomotiv Mühendisliği

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hayla sünnet işini düşünün derim..

kadir94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye vazgeçiyosun ki? o dilleri zaten öğrenmek zorunda kalacaksın:) bi taşla iki kuş vurmuş olursun bence... sonradan kurslarla uğraşmak yerine böylesi daha mantıklı:)

Oda doru tabi ilk tercihim orta doğu Endüstri müh. sonra otomotiv müh diş hekimliği vs puana göre bakıcaz artık.

kadir94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir makina otomotiv mühendisi olarak şunu diyebilirim ki,

otomotiv mühendisliği gerçek anlamda güzel bir bölüm.

İlgi duyduğu alan bu ise kesinlikle okuması gerek,

önemli olan haz alabilmek

mesleğim olsun diye bölüm seçmektense; ya da isim hoş geldiği için bölüm seçmektense insan öncelikle zevk duyacağı alana yoğunlaşmalıdır,

çoğu kişi bu şansa sahip olamıyor ülkemizde ancak işine severek yapan, yaptığı yenilliklerin beğenisini kazananları görünce, olumlu tepkiler alınca yüzünde tebessüm beliren, haz alabilen bir çok arkadaşımız da olduğu aşikar ben de dahil olmak üzere :)

insanın sevdiği mesleği yapması, hem aile hayatında hem de iş hayatında her zaman başarı getirir...

şimdiden başarılar diliyorum...

Makina müh okudunuz sanırım sonra otomotiv sectiniz yaptıgınız görev nedir resimden anlaşıldıgı üzere skoda da calısıyorsunuz sanırım işiniz hakkında biraz ayrıntılı bilgi verirmisiniz.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kadircim guldurdun beni :) sko yeni aracim, ama calismak isterdim tabi, makina muh okudum, otomotiv ana bilim dali olarak...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tasarım müh. olarak çalışıyorum, ancak otomotiv sektöründe değil :):)

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kulaktan dolma bilgilerle bir takım yargılara varmak yanlışlıklara yol açıyor, ahkim dediğiniz kişi normal bir devlet memurundan farklı değil, diğer insanlara göre imtiyazları yok, ayrıca hakimlik dediğiniz şeyin türkiyede 81 ilin bilimum ilçesinde zorlu görevlerde bulunmayı gerektiren, herşeyden yoksun yerlere adalet götürmeye çalışan bir meslek grubu olması sebebiyle zorlu yanı da çok.

Avukatlığa gelince çok mezun verdiği doğru ama piyasada isim yapmak tamamen kişinin elinde ve isim yapan, işini iyi yapan avukatlar da gerçekten iyi kazanıyorlar. Avukatlığı sadece davaya girmek olarak görmeyin, işin danışmanlık kısmı da var.

Toplamak gerekirse, hakim, savcı avukat arasında bahsettiğiniz şekilde bir statü farkı veya hiyerarşi yoktur; avukatlık kişiye bağlı olarak oldukça iyi gelir getirebilen bir meslektir.

Şu an üniversiteden yeni mezun olmuş, 2 sene tecrübesi olan bir kişi ile kıyaslandığı durumda bazı meslektaşlarımın aynı tecrübe seviyesiyle iki-üç kat daha fazla para kazandığını söyleyebilirim. ,

Ayrıca neticede işletme-iktisat gibi bölümlerden mezun olan kişilere nazaran hukuk bir meslek olduğu için her zaman daha avnatajlı olmuştur, tıpkı mühendislik veya doktorluk gibi

ozan okudan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı meslekler vardır ısimden kazanır fakat çoğunun aslında iş alanı zayıftır.örneğin uzay mühendisliği gibi otomotif üretim sektörüde bu kapsamda değerlendirilen bir meslek türü.türkjiye de otomotiv sektöru çok fazla gelişmemiş o yüzden iş bulması kolaylasır
sağlık sektorunu ntercih etmesini önerrim