Otomobilin kilometresini düşürene ceza!

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
4 lirada işi çözmüyor ne yazıkki bir süre önce gözümün önünde olan olay :
araç 2013 model pejo 307 yada 8 tam hatırlamıyorum km de görünen 387.953 km !!!
araç daha önce vizeye girmemiş 0 km alınmış şimdi vizeye girecekmiş çektiler 38.000 km ye !
hadi 4 lira çözsün bu işi birde yeni nesil araçlar km bilgilerini farklı yerlere kaydediyormuş yani sadece km panelinden çekmekte işe yaramıyor
ama bi oto elektronikçi hertürlü düşürülüyor ( araç ecusundan ,Şanzıman beyninden; vs vs) gerekirse eprom felan programlıyoz gibi bişeyler yazılmıştı bi yerlerde okuduğum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 tl ile iş bitmiyor.
akşama kadar esnaflarla işimiz.
araba 2010 yılında sıfır alınmış. 2013 yılında 120 binde servis kaydı 45 bin en son. muayne kaydı 50 bin. hoop bir çekerler km'yi şerefler 60 bin. gelde anla ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Adam kafaya koyduysa bu şartlar altında yapacak fazla bir şeyimiz yok. Artık ülkemizde sahtekarlığın, gaspın, hırsızlığın, ahlaksızlığın, rüşvetin, adam yaralamanın hatta cinayetin bile hemen hemen cezası yok diyebiliriz. Bu tip insanlar mahkemenin ön kapısından girip hemen arka kapısından çıkıyorlar, o nedenle piyasalar iki paralık adamlarla/şirketlerle doldu taştı. İşte 21 nci yüzyılda ülkemizin geldiği durum :(.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknoloji bu kadar gelişti madem, bir GPS veritabanı kurulsun. Bu veritabanında atıyorum ayda 1 kez araç GPS ile km bilgisini veritabanına göndersin. İndiren yine bir yolunu bulup indirir ama bu lavuklara da daha fazla iş çıkar, en azından bunu yapanların sayısı oldukça düşer. Belirli bir nesilden sonraki araçlara uygulanması zor bir teknoloji olacağını sanmıyorum.