Otomobİlİmİ kendİm yikamak İstİyorum!

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba opelim üyeleri,

Arkadaşlar kendi arabamı kendim yıkamak istiyorum.Tazyikli su veren hortum başlığım var.Bana önereceğiniz oto şampuanı ve lastik, siyah yerleri, jant parlatma malzemeleri ve uygulamaları var mı?

Arkadaşlar geçen ay arabamı yıkamacıya verdim ve arabayı aldığımda fark ettim adam orijinal paspasları ıslatıp ıslatıp koymuş :sopa: Eve geldim hemen paspasları aldım balkona süzülen suyla balkonu yıkardınız o kadar.Çok toz çeker diye plastik paspas aldım.Orijinaller duruyor.

2002 model otomatik benzinli bir aracım var!Malum pahalılıktan ve vergilerden araba nerdeyse yatıyor.15-20 lira yıkama parası vermektense kendim yıkar benzin alırım diye düşündüm.Yıkamacıdan iyi yıkayacağımı düşünüyorum... :) Devir tasarruf devri! :D

Önerileriniz için teşekkürler biraz uzun oldu ama idare edin :)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto şampuanı olarak fairy kullan çok guzel kopuruyor ve ıyı yıkıyor gerısı hıkaye denedım cogunuda lastık yanaklarını parlatmak ıcın ıse badem yagı kullanabılırsın bızde hersey orjın

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marketlerde/benzinliklerde satılan 2-3 liralık OTO ŞAMPUANI diye geçen ürünleri kesinlikle ALMA.
Asla köpürmüyor, randıman vermiyor. İnanın kovanın birine yarım litreden fazla dökmüşümdür köpürsün diye ama nafile.
Bulaşık deterjanı forever diyorum bende, fairy demiş arkadaş al onlarla yıka daha iyi. :D

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulaşık detarjını fairy mi? Hiç aklıma gelmemişti denemek lazım yarın hava güzel olursa :D

Tuncay24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şampuan olarak atas proteo cilalı şampuan. Çok güzel bi şampuandır. Etkisi 1 hafta sürer.

Kurulama bezi Uber blue mikrofiber büyük boy. Bi tanesi ile hiç sıkmadan bir arabanın suyunu çekersin.

Yıkama eldiveni Meguiars mikrofiber yıkama eldiveni. Çiziksiz yıkama için şarttır.

jant temizliği için atas est motor ve jant temizleyicisi.

Hızlı sıvı cila-wax için atas polishat hızlı cila.

Lastikler için Maguiars endurance parlatıcı jel.

Ayrıca basınçlı yıkama makinası ve köpük yapan başlığınında olması lazım. Yoksa çift kova yıkama tekniğini kullanacaksın. Tazyikli hortum biraz uğraştırır. Yinede bir alternatif tabiki.

Sakın ola sen sen ol arabana deterjan gibi boyayı bozacak kadar etkili kimyasallar sürme. Ayrıca fırçada çizer arabayı. Örümcek ağı denilen harelenme yapar.

Kolay gelsin.

Tapatalk

Son düzenleme:

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette el ile pompalamalı köpük püskürten köpük aparatları gördüm. Kaliteli bir oto şampuanı alsam sonax, farmula 1 vs. gibi daha iyi olur gibî :)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıkama, pasta cila, koruma vs. işlerinde baştan sona ATAS ürünlerini kullanırım.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulaşık detarjını fairy mi? Hiç aklıma gelmemişti denemek lazım yarın hava güzel olursa :D
bence de deneme...köpük olması demek iyi olması anlamına gelmez,çogu kaliteli cilalı şampuan öyle köpürmez bile....

bende genel olarak meguiars kullanırım şampuanı,pastası,cilası güzeldir...eldiveni,mf bezi,cila pedleri....

ıslak cila istersen sonax ta kullanabilirsin..kolay silinir ve kalıcı koruyucu cila atmak istersende meg. nxt

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevapların için sağolun. Tazyikli su veren hortum, mikrofiber eldiven ve kurulama bezleri, kaliteli cilalı oto şampuanı, (sonax, farmula1, atas, meguiars vb...) işimi görecek gibi. Apartmanın otopark bahçesinde özenle kendim yıkayacağım. :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:25 ----------

bence de deneme...köpük olması demek iyi olması anlamına gelmez,çogu kaliteli cilalı şampuan öyle köpürmez bile....

bende genel olarak meguiars kullanırım şampuanı,pastası,cilası güzeldir...eldiveni,mf bezi,cila pedleri....

ıslak cila istersen sonax ta kullanabilirsin..kolay silinir ve kalıcı koruyucu cila atmak istersende meg. nxt

Hocam sağolun, daha önce hiç araba yıkamadım dünden beri araştırıyorum.

mutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet fairy abi gercekten süper köpük yapıyo güzelde temizliyo bende gecen yıkıcaktm birde baktım sabun bitmiş evden fairy aldım öyle fark ettm valla en güzeli kendin temizliycn aracı hep kendim temizlerim icinide dısınıda yıkamacılar detaylara girmiyo