Otomatikle Yokuş Tırmanmak

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba.. Geçen pazar günü ben dahil araçta 6 kişi Ankara Bağlum Kılıçlar Köyünde bulunan piknik alanına gittik . Ankaralı arkadaşlar bilir bahsettiğim mevkinin yolu asvaltı düzgün ancak virajlı inişli çıkışlı dik yokuşların olduğu bir yol.. Araç ile yokuş yukarı çıktığımda ne kadar gaza bassamda bir türlü gitmedi, (40-50-arası hızı geçmedi )hani derler ya canavar gibi tırmanmadı vites d pozisyonunda iken .Bu durum üzerine vitesi aracın zorlandığı yerlerde elimle 1-2-3 konumuna getirdiğim zaman çekiş artıyor ancak d konumunda otomatik olarak yapmıyor. Bu konu ile ilgili sıkıntı yaşayan ( yokuş çıkamayan) ve çözüm bulan arkadaşlar varmı tecrübelirini paylaşabilirlermi .. Aracın şanzıman yağını hiç değiştirmedim. 2000 Model opel astra cd otomatik vites benzinli ...

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçtaki arkadaşların ortalama kilosunu da yazsaydın bize yardımcı olurdun :)

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o halde herşey normal Tamer abi :)

C

celkos

Bilgi Girilmemiş
hocam yokuşun eğimini bilmiyorum ama aynı durumu ben yaşadım bnm arabam da lpgdeydi (bu arada arabalarımız aynı) biraz çekişten düşüyo ama yine de istediğim performansı aldım.. ama dediğim gibi yokuşun eğimi fazla ise bence normal..

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celkos kardeş... aracır yokuşta çekişi aslında göreceli olabilir ama ben d pozisyonundan şikayetçiyim .. yokuşun ortasında bayıldığında manuel olarak 1-2-3 pozisyonlarına getirdiğimde tırmanıyor ... sen otomotik şanz.yağını hiç değiştirdinmi ... fark bu yüzden olabilirmi acaba

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamer abi bundan önce bende civic v-tec otm vardı aracı aldığımda 97.000 km deydi ve yağın kesinlikle değişmesi gerektiğini söylemişlerdi ve bende değiştirdim gerçi tırmanmasında falan bir sıkıntı yoktu çok seriydi ama ben katalitik konvektörünüde boşalttırmıştım çok faydası oluyor istersen uygulayabilirsin sonra sonuçları tekrar gözden geçiririz ,eğer konvektörü boşalttırmam dersen söktür araya aynı ebatlarda boru kaynattır fark bulamazsan tekrar kaynattırırsın konvektörü ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatikleri bilmiyorum çok fazla ama 1-2-3 ün amacı o değil mi zaten?

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya 1-2-3 e atacaksın ya da gazı köyleyeceksin. Çünkü araç devirden düşüyor. Sen kökleyerek en uygun vitese geçmesini sağlamalısın...