Otomatik viteste stop etme ve motor teklemesi

eggy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 2001 Elegance modelinde araba otomatik vites olmasına rağmen bazen araba yavaşladığında genellikle ışıklarda durmak üzereyken araba stop ediyor, çok sık olmamakla beraber arada bir oluyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir. Rolantisinin düşüklüğü yada başka bir neden varmıdır. Ayrıca yüksek hızlarda giderken yine nadiren motor tekleme gibi yapıyor, acaba nedenleri ne olabilir?

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 2001 Elegance modelinde araba otomatik vites olmasına rağmen bazen araba yavaşladığında genellikle ışıklarda durmak üzereyken araba stop ediyor, çok sık olmamakla beraber arada bir oluyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir. Rolantisinin düşüklüğü yada başka bir neden varmıdır. Ayrıca yüksek hızlarda giderken yine nadiren motor tekleme gibi yapıyor, acaba nedenleri ne olabilir?

O araç rölantisini otomotik olarak ayarlar çünkü rölanti sensörü var. Stop etme sorununuz rölanti sensörü veya hava debisiyle alakalı olabilir.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın gaz rolantisiylen alakalı bişey bu tam olarak birşey diyemiyecem ama aeğer araç durmalarda stop ediyorsa kendini o km göre ayarlayamoyor motora yetersiz yakıt arac stop ettiriyor servise götürürsen ayarlanabilir geçmiş olsun _________

eggy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler, Hep aynı benzinciden alıyorum yakıtı ama acaba yakıttan kaynaklı bir sorun olabilirmi, çünkü birkaç kez 80-90 km hızla giderkende araba tekleme yaptı kendini kasar gibi oldu korkuttu biraz.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim benim vectrada da bunun gibi bir sorun vardi. ben 200 YTL ye yaptirdim. benimkinde rolenti ayarlayici bir kit var di. kit dedigimde kiprit kutusu gibi bir sey icinde elektronik bir kart var. disi plastik kapli bir sey. ustam bana bu parca 160 YTL dedi 40 da o aldi, yani 200 YTL ye bitti. degistirdikten sonra 1 sene bu problem le karsilasmadim bile. Ama gecenler de 2-3 defa baska benzinliklerden benzin aldim. (hepsi de Shell di) araba yine lambalarda tekleme ve stop etme gibi seyler yapti. bir keresinde istanbul otobanda 140 la giderken stop etti. sonra benzinligi degistirdim. simdi hep ayni yerden aliyorum, bir sorun kalmadi. ama sana tavsiyem aracini bir kere TECH-2 ye bir baglattir, ve bu rolenti ayarlayici kit bozuk mu bi check ettir.

eggy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzost geri besleme valfını değiştirdi servis, EGR mi öyle bişeymiş ismi, büyük ihtimal bundandır dediler. Henüz parasını vermedim bi hafta kullanıp tekrar gidecem servise, bu parçanın fiyatı konusunda bilgisi olan varmı?