Otomatik Vites yağ

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arabam Opel Astra G 1.6 16V otomatik vites ve yağ değişimi yapıcam ufak tefek sorularım var:1.Opel servisinde değişmemmi daha iyi yoksa dışardanmı tabikide opel servis daha olucak ama fiyat olarak ne kadar çıkar bilmiyorum 2.sorum:Opel Astra G 1.6 16V otomatik vites kaç litre yağ almaktatır bilgilendirirseniz sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Vites değişim yağını bayide yaptır üstad

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ya komple hepsini serviste degistiriyim herşeyi otomatik vites ile ilgili olan herşeyi filtreler felan yani otomatik vites vites degisimi felan a dan z ye herşeyini daha sağlıklı olur gibi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ya komple hepsini serviste degistiriyim herşeyi otomatik vites ile ilgili olan herşeyi filtreler felan yani otomatik vites vites degisimi felan a dan z ye herşeyini daha sağlıklı olur gibi
Manuel de dahil belirli periyodlarda yağ değişimi şart ömürlük değil bu yağlar yanıyor ısınıyorlar

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste değiştir özellikle şanzıman yağını.
havasını falan alamazlar yada bir hata olur 3 5 ay sonra çıkar kokusu

diğer bakımı serviste yaptırabilirsin yağ filtre marka al ucuza kaçma derim

• Beğen

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herşeyini servisten alıyorum kendim taktırıyorum asla ucuza kaçmam orjinal olsun serviste yaptırıcam otomatik vites in gerekli bakımlarını diğer bakımlarınıda servisten alıyorum parçaları filtre felan hangi parçaya ihtiyaç varsa opel yetkili servisten öyle

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Manuel de dahil belirli periyodlarda yağ değişimi şart ömürlük değil bu yağlar yanıyor ısınıyorlar
Onların ömürlük dediği 5 yıl 150bin km.
Avrupa'da kabul edilen otomobil ömrü bu kadar. Bize de şanzıman yağı ömürlük diyorlar, sanki 150binde hurdaya veriyoruz araçları.
Herşeyini servisten alıyorum kendim taktırıyorum asla ucuza kaçmam orjinal olsun serviste yaptırıcam otomatik vites in gerekli bakımlarını diğer bakımlarınıda servisten alıyorum parçaları filtre felan hangi parçaya ihtiyaç varsa opel yetkili servisten öyle
Ben şanzıman yağı değiştirdiğimde özel ve yetkili servis aynı fiyatı vermişti. Yetkilide değiştirmiştim. Arada çok fiyat farkı olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Onların ömürlük dediği 5 yıl 150bin km.
Avrupa'da kabul edilen otomobil ömrü bu kadar. Bize de şanzıman yağı ömürlük diyorlar, sanki 150binde hurdaya veriyoruz araçları.

Ben şanzıman yağı değiştirdiğimde özel ve yetkili servis aynı fiyatı vermişti. Yetkilide değiştirmiştim. Arada çok fiyat farkı olacağını sanmıyorum.
Aynen öyle üstadım ustalar değişmek istemiyor sonra şanzuman bir yerden sonra ses yapmaya başlıyor sebepleri yağlardan otomatik 50 bin manüel de 60 en fazla 70 de değişmeli millet parayı kolay kazanmıyor ses yapınca bi ton para çıkıyor cebinden değiştirmek isime gelmiyor de anlarım ama ömürlük nedir bu yağı koyarken şanzumana nereden koyuyor direk kapalı kutumu geliyor şanzuman milletide yanlış yönlendiriyor lar
Doğrudur üstadım

• Beğen
Tepkiler: Alfonso ve omeroz

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir birine sürtünüyorsa o yağ belli bir zaman aralığı vardır yağ özelliğini kaybediyor ve bu iş istanbulda trafikde her gün kala kala o yağın ömrü 10bin km ise 6-7 bin km ye düşüyor otomatik vites veya şanzıman aynı şeyler yağlar değişir 50-60 bin km biçilmiş ama normal yerler için istanbul gibi her saniyesi dur kalk olan bi yerde yarı yarıya km düşüyor bu durum gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husus yani can biniyor alıp satıyor yağ su sıvı bakımları çok önemli illa o km ye gelicek değişincek diye bi kaidesi yok erken değişmek her zaman her araç ın herşeyi için faydalı ve uzun ömürlü olucaktır sürtünme halinde olan her yağ ve sıvılar değişmelidir takiben