Otomatik vites yağ değişimi hakkında bilgi

Noblesse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumda degıstırmemmı ıyı degıstırmemmı ıyı

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence değiştirin. o ses için kontak açık haldeyken frene ayağınızla bas-çek yapın tık tık tık ses gelir. Benim aracımda aldığımdan beri var. problemde olmadı şimdiye kadar.

ASTRA_CD_A/T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ben bu yorumları okumadim daha önceden ama bir hafta önce serviste degistirdim yağı tekrar gel felan demedilerr hatta sorun yoksa nedn değiştiriyorsunuz dediler aracim 120 bine geliyor geçmişini bilmediğim için değiştirecek demiştim ,sizin bahsettiğiniz sorun N den D veya R ye yada P den R ye geçirirken tık değilde aracın sarsıntısı oluyor hissedilir derecede bu şekildeki mi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu çok faydalı bir konu ve pasif olmuş. Tekrardan aktif hale gelmesi gerekli.
Corsa d 1.4 otomatik aracım var. Şanziman yağıni değiştirmek için alttan kalter koruyucusunu sökmek gerekli mi.
Kaç litre yağ almalıyım
herhangi bir conta değişimi gerekli mi
Ve en önemlisi ben kendim yapabilir miyim.
Yardimlasmaya katılan herkese çok teşekkür ederim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu çok faydalı bir konu ve pasif olmuş. Tekrardan aktif hale gelmesi gerekli.
Corsa d 1.4 otomatik aracım var. Şanziman yağıni değiştirmek için alttan kalter koruyucusunu sökmek gerekli mi.
Kaç litre yağ almalıyım
herhangi bir conta değişimi gerekli mi
Ve en önemlisi ben kendim yapabilir miyim.
Yardimlasmaya katılan herkese çok teşekkür ederim

Siz kendiniz yapamazsınız.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes sen yagın tamamını degıstırdınmı hıc daha onceden cevaplarda yazdıgım ıcın arastırma yaptım hıc kımse sanzuman yagın tamamını degıstırme taraftarı degıl

Biraz gec oldu kusura bakma.
Yagin tamamini degistirme taraftari olmayanlar yagin tamaminin degisebilecegini bilmeyenlerden baskasi degildir. Nasil olacagini bilmedikleri icin iyi degil derler. Aklin yolu birdir, pis yag ile temiz yag hic karistirilir mi?
Ben olsam tamami degistirilmemeli diyen ustadan yavasca uzaklasir ve bir daha da gitmem.

musti.35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik Şanjıman Yağı

Otomatik şanzımanlarda yağ değişimi şanzıman markasına göre 50 ila 100 bin km arasında yapılması gerekmektedir. Ömür boyu (life time) şanzıman yağı yoktur. Modeli ve Markası ne olursa olsun otomatik şanzımanlarda yağ kalitesinin bozulması sebebiyle yağ değişimi şarttır.

Otomatik vites yağ değişimi bazı ustaların başvurdu saçma yöntemle değişiyor . Yağ boşaltılıyor ama tork konventöründe kalan yağ boşalmadığından 2-3 litre yeni yağ ile eklenip eski yağla karıştırıyorlar. Git 100 km sonra gel bidaha değişecek diyorlar .:maden: ondan sonra tekrar aynı işlem yapılıyor Git 100 km sonra gel bidaha gelme diyorlar .:maden:

Otomatik vites yağ değişimi için sadece Otomatik vites servisi yapan yerler var bu yerlere gitmeniz yetkili servislerden daha sağlıklı olabilir .

Halbuki bu işin cihazı var ATF oil changer sistemini , şanzımanda kalması muhtemel atık ve bozuk yağın tamamen çekilmesini sağlayarak; yağ değişimde şanzımanın ömrünü uzatıp daha performanslı çalışmasını sağlayan sistemdir.

attachment.php

Tork konventöründeki yağı silip süpürüyor bu cihaz . Bu cihazı bulunduran kaç yetkili servis vardır bilemem . Bu cihaz olmayan yere yağ değiştirmenizi önermem 12-13 litre yağ alıp 8 litresini çöpe atmayın .

Ayrıca ATF yazmayan hiç bir yağı kullanmayın.ATF yerine 80-90 kullanmak vitese ölümcül zehir katmak demek :D

Yeni araçlara ATFIII daha eski araçlara ATFII katılabilir. ATFI ancak rekord kadett gibi araçlara katabilirsiniz :D

İyi Günler Arkadaşlar.
Aracım Opel Vectra 1.8 CD Otomatik Vites.
Aracımın Otomatik Şanjıman Yağını Değiştirmek İstiyorum. Ancak Kafam Karıştı biraz.
1)Aracıma Uygun Otm. Şanjıman Yağı Hangisini Önerirsiniz veya hangisi uyumludur.
2)Aracım Kaç litre Otm. Şanjıman Yağı alır?
3) Ankara'da bir usta önerebilirmisiniz.
Şimdiden cevaplayan Arkadaşlara Teşekür Ederim.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Günler Arkadaşlar.
Aracım Opel Vectra 1.8 CD Otomatik Vites.
Aracımın Otomatik Şanjıman Yağını Değiştirmek İstiyorum. Ancak Kafam Karıştı biraz.
1)Aracıma Uygun Otm. Şanjıman Yağı Hangisini Önerirsiniz veya hangisi uyumludur.
2)Aracım Kaç litre Otm. Şanjıman Yağı alır?
3) Ankara'da bir usta önerebilirmisiniz.
Şimdiden cevaplayan Arkadaşlara Teşekür Ederim.

Buyuk yag markalarinin sitelerinde aracinizin butun ozelliklerini girerek fren, motora, sanziman vs ne varsa hangi model yagdan tam olarak kac litre kullanilmasi gerektigi yazar.
Ayrica aracinizin kullanma kilavuzunda da yazar. Eger kayipsa forumda veya opel in kendi sitesinden indirip okuyabilirsiniz.
Burada size verilecek olan cevaplar yaniltici olabilir ve basiniza is alabilirsiniz.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa d aracım var. 84 binde ve şanziman yağıni değiştirecem. Servis dexron 6 ile değişim olacağını ve 8 litre yağ lazım dedi. Başka bir servis 6 litre lazım dedi. Başka biri 4 litre lazım dedi. Bunların hepsi yetkili servis. Ortak paydalari yok. Opel parçası satan bir yer ile konustim. Corsa nin şanziman yağının farklı olduğunu dexron 6 koydurma dedi. Ne yapmam lazım. Bir akıl veren olursa çok iyi olacak

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa d aracım var. 84 binde ve şanziman yağıni değiştirecem. Servis dexron 6 ile değişim olacağını ve 8 litre yağ lazım dedi. Başka bir servis 6 litre lazım dedi. Başka biri 4 litre lazım dedi. Bunların hepsi yetkili servis. Ortak paydalari yok. Opel parçası satan bir yer ile konustim. Corsa nin şanziman yağının farklı olduğunu dexron 6 koydurma dedi. Ne yapmam lazım. Bir akıl veren olursa çok iyi olacak

http://www.pli-petronas.eu/tr/Browse.aspx?sezione=1311 adresinde tum markalari secerek aracinizin tum detaylarini girin ve kullanmaniz gereken sanziman, motor ve tum yaglarin degisim periyotlarini da toplam yag miktarlarini da ve ne ozellikte olmasi gerektigini de gorebilir ve bu ozelliklerde baska marka olarak da alabilirsin.