Otomatik vites sorunu

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2010 astra j 1.6 115hp at 80 bin km de aracimin R konumunda gaza basmadan gitmiyor bazen geri kaciriyor, sanzimani bazen kalkislarda sanki gitmiyor 2.vitesde kalkargibi yapip 1.vitese gecer gibi silkeliyor herzaman yapmiyor ozellikle sicakken sogukken hicbir problem yok
Acaba yagini degissen problem ortadan kalkarmi? Servisi aracim yag degisimi icin yagi omurluk dedi gel test edelim dedi bende tamam dedim arac yetkili servis bakimli olmadi yagini degistirecegim ozel serviste.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzımanında arızamı var bunu söyleyemem ama ömürlük yağmı olur.mermer olsa su damlasıyla bozuluyor.bence siz yağ değişimlerini yapın ,yağı test edeceğim derken motoru şanzımanı almayın elinize,bunu servise söylediğinizde aaa ömürlük gitmedi bak tan başka birşey demezler.yazılı olarak ömürlük garantiyi veriyorlarsa imza yetkililerince sorun yok gider dava açarsınız bundan kaynaklı arıza olursa.yoksa gerisi boş bu garantilerin

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel inan corlu yetkili servis yagin omurluk oldugunu soyledi bende hic inanmadim fakat sanziman hatasida vermiyor arac , motor sogukken problem yok hersey normal isininca her zaman olmasada d konumuna alinca kasiyor bazen r konumunda ise geri kacirma yapiyor ve gaza basmadan hareket etmiyor arac servis getir test edelim dedi carsamba randevu aldim bakacaklar asil benim sormak istedigim bu durum yag degisimi ile gecer mi tesekkurler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınızın kilometresi kaçtır hocam ? Ben kendi aracımda 75 bin civarında değiştirmiştim sanırım 10 bin km civarında şehiriçi yol yaptım herhangi bir sorun görünmüyor.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
% 10 geçer %90 geçmez,bence yağdan dolayı sürtünme arttıysa geçişlerde takılma yapıyor olabilir bir ihtimal.ama farklı bir mekanik arızada olabilir büyük ihtimalle

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın kilometresi kaçtır hocam ? Ben kendi aracımda 75 bin civarında değiştirmiştim sanırım 10 bin km civarında şehiriçi yol yaptım herhangi bir sorun görünmüyor.
80 bin km de arac suan sanirim hic yag degismemis bazen yapiyor yagin ozelligimi gitti acaba?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Servise kontrol ettirin hocam bakalım ne diyecekler, duruma göre (istenilen arıza ücretine göre) değiştirme kararı alabilirsiniz.

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanziman
% 10 geçer %90 geçmez,bence yağdan dolayı sürtünme arttıysa geçişlerde takılma yapıyor olabilir bir ihtimal.ama farklı bir mekanik arızada olabilir büyük ihtimalle
Yag degissede sorun cozulmez diyorsun yani o zaman buyuk ihtimal beyinde cunki motor sogukken hic bir problemi yok

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Servise kontrol ettirin hocam bakalım ne diyecekler, duruma göre (istenilen arıza ücretine göre) değiştirme kararı alabilirsiniz.
Carsamba randevu aldim bakalim ne cikacak tatilede gifecektim :( senelik izin aldim hayirlisi bakalim motor sogukken yapmiyor isininca yapiyor aklima ilk sanziman yagi geldi ama kismet

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Soğukken problem yokken isindiginda problem oluşuyorsa arıza muhtemelen elektroniktir. Bu beyin olabileceği gibi bir sensör de olabilir. Yağdan olacağına pek ihtimal veremedim doğrusu.

Yağı değiştirin ama arıza geçsin beklentisi ile değil, zaten yağ 4yil/40-60bin km periyotlarla değişse iyi olur. Eski yağ Performans ve verim kaybı yaşatabilir ama çok düşük, zor hissedilir seviyede. Arıza bambaşka bir durum.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Carsamba randevu aldim bakalim ne cikacak tatilede gifecektim :( senelik izin aldim hayirlisi bakalim motor sogukken yapmiyor isininca yapiyor aklima ilk sanziman yagi geldi
Soğukken problem yokken isindiginda problem oluşuyorsa arıza muhtemelen elektroniktir. Bu beyin olabileceği gibi bir sensör de olabilir. Yağdan olacağına pek ihtimal veremedim doğrusu.

Yağı değiştirin ama arıza geçsin beklentisi ile değil, zaten yağ 4yil/40-60bin km periyotlarla değişse iyi olur. Eski yağ Performans ve verim kaybı yaşatabilir ama çok düşük, zor hissedilir seviyede. Arıza bambaşka bir durum.

Fren musurunden olabilir

Cruze formlarini arastirdim biraz fren musuru ile ilgili olabileceginden bahsediyorlar yada beyin veya selanoid olabileceginden bahsettiler chvy cruze la ayni sanziman dediler 6T40 beyin arizasi olabilirmis dediklerine gore bakalim carsamba belli olur