Otomatik vites kararsızlık

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aku kutup basini sokup takinca sonucu bi soyleyin. Birde Bogaz kebegi map ve maf sensorleri ve 1 numarali oksijen sensorunu bi temizletin sorununuz kokten hallolur

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Neden aku kutup basi diye soracaksan aracin benzin haritasi uzun zamandir parcanin arizali olmasi sebebiyle kendine bi harita ciziyo sorunu duzeltmek icin. bu aracin beyninde belli bir sure kaliyo. sorunu cozsen bile halen o haritayla devam ediyo arac. Nezamana,kadar dersen 150 200 km civarinda yeniden hsrita olusturuyo. Fakat akunun kutup basini sokerse belli bi sure sonra harita siliniyo. Sifirdan harita olusturuyo. Bu harita lpg icin aku kutul basini sokmeyle sifirlanmaz. benzin icin gecerli.Eger araca skinti varken lpg ayari yaptirdiysaniz. Skintiyi giderdikten sonra benzinde harita duzelecek once sonra lpgye lpg cide lpg haritasina mudahale ettirerek tekrar ayar yaptirmaniz gerekir. Lpg beyni haritayi kendi ecusu uzerine kalici kaydediyor. degisim lpg cide harita,sistemine girerek duzeltilebiliyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kafaniz karistiysa daha net soyleyim aracinizda lpg yoksa akuyunun kutup basini sokun 15 20 dk sonra takin. Sifirdan harita olussun. lpg varsa araca lpg de binmeyin benzine alin yine aku basini sokun 150 200 km binip sorun cozuldukten sonra lpg ciye gidip lpg yede ayar yaptirin.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hocam valfin yenisini kontrol edip taktım fakat stft yine ayağımı gazdan çektikten sonra +50 yi gördü - 10 da en düşük değeri ltft değeri +13 en yüksek - 2 en düşük değeri motor sıcaklığı 90 daydı. Valf sorunumu çözmedi sanırım
Yardımcı olursanız sevinirim
Valfi nasil soktunuz,borudan isitarak mi bende sokuyum kolay cikiyosa tadilat yaptinizmi kesme felan boruda

efedentist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sormayın valfin hortumunu ısıtarak sökmeye çalıştım deforme oldu. Sanayide bir ustaya deforme olan hortum yerine başka bir hortum taktırdım kelepçede attırdım uçlarına
Bu arada hocam asıl benzin bu hortumdan geçmiyor değil mi.

efedentist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde bu valften hemen sonra bi sibob var. Bu sibobda arızalı olabilir mi.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Olamaz. O ara paracadan aldigin parca yani ondan gecmesin yeter. zaten o parcada skinti olsa hava ufledigin zaman karsiyagecmez. tikali olsa arizali oldugunu anlayamazsin. sadece benzin depo kapagini actigin zaman puff eder. O hortumdan benzin geciyor. Soyle anlatiyim benzin deposunda buharlasan bezin kanisterk kutusunda buhar halden sivi halen geciyor. Kanister doldugu zamanda valf acarak biriken benzini manifolda gonderiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hortum kacirmiyosa skinti olmaz

efedentist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayide başka bir hortum uydurup kelepçeledik sorun olmaz sanırım.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Olmaz siz akunun basini sokup bi deneme yapin