Otomatik vites için yasa teklifi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vitesli araç kullanacak olan sürücü adaylarının, otomatik viteste eğitim almalarına imkan sağlayan bir yasa teklifi hazırlandı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar'ın hazırladığı ve TBMM Başkanlığı'na sunulan teklif, Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapıyor. Teklif, otomatik vitesli araç kullanacak olan sürücü adaylarının, sürücü kurslarında otomatik vitesli araçlarla eğitim almalarına imkan sağlıyor.

Teklifle, sürücü belgesi alacak olanlarda aranan 8 yıllık temel eğitimi bitirmiş olma şartı, 18 Ağustos 1997 tarihinden önce ilkokulu bitirenler için aranmayacak.

Alıntıdır.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel ile öğrenen otomatiği her şekilde kullanır ancak otomatikle öğrenen kişi manueli kullanamaz.Zaten sürücülüğün en önemli noktalarından birisi de kavrama sistemini başarılı şekilde bilerek kullanmaktır.Bence yanlış ve kolaya alıştıran bir uygulama olur.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız şöyle birşeyden de sözediliyor. otomatik vites için ehliyet ayrı olacak. yani bizlerdeki B sürücü belgesi otomatik vitesli araç kullanmaya izin verecek ama otomatik viteste eğitim alıpta ehliyetini alan kişi sadece otomatik araç kullanabilecek. ben böyle okumuştum bir yerde. tabi polislerimiz ne kadar ilgilenir bu konu ile bunu düşünmek gerek biraz ;)

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ehliyetin adı B1 olacak manuel kullanmayacaklar. Tasarı hazırlanmış meclisteymiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...