Otomatik Vites D Konumunda Dik Rampada kaçırır mı?

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Merhaba Arkadaşlar;

Otomatik vites çok hoş da forumlardan takip ettiğimiz kadarıyla gözümüz korkuyor. O yüzden de en ufak bir sorunda acaba ciddi anlamda bir masraf mı çıkartacak demekten kendimizi alamıyoruz.

Daha önce D konumunda rampada herhangi bir kaçırma olayı sözkonusu değildi. En azından yaşadıklarım itibariyle böyle bir sorunun farkına varmadım. Ama dün dik bir rampada ger kaçırdığını görünce canım sıkıldı. Çok hafif kaçırıyor ve gaz verince sorun kalmıyor. Bu normal bir durum mu?

Not: Araç LPG li. Geçenlerde LPG ile ilgili birkaç ufak tefek ayar yapıldı. Acaba rölanti veya yapılan başka bir ayarlama buna sebep olmuş olabilir mi?

Son düzenleme:

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm otomatikler kaçırır.En kaçırmazı 1-2 sn dayanır.

omeraga82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yagı eksık olunca kacırır dıe bılıyorum amcamda volvo s70 vardı kacırıyordu yagı değiştı sorun kalmadı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm otomatikler kaçırır.En kaçırmazı 1-2 sn dayanır.

Kaçırır mı? Vitesi diğer herhangi bir vitesden D'ye aldığınızda 1-2sn kadar beklerseniz kesinlikle geri kaçırmaz... D'ye alır almaz hemen ayağınızı frenden çekerseniz önce biraz kaçırır... (R içinde aynısı geçerli)

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
çok dik rampalarda bir miktar kaçırma normal. yine de yağını kontrol ettirin. ayrıca şanzımanın içindeki balatalar yıpranmışsa ondan da kaynaklanıyor olabilir. revizyon gerekebilir.

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçırır mı? Vitesi diğer herhangi bir vitesden D'ye aldığınızda 1-2sn kadar beklerseniz kesinlikle geri kaçırmaz... D'ye alır almaz hemen ayağınızı frenden çekerseniz önce biraz kaçırır... (R içinde aynısı geçerli)

Arkadaşım farkındaysan bende 1-2 sn dayanır demişim.Her otomatik vites araç dik rampada geri kaçırır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman bizim kötünün maşallahı var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
rampa çok dikse kaçırır.

gerçi savaş abi kaçırmaz diyosa kaçırmaz o da ayrı :) :D[/QUOTE

Kaçırmaz demedim, maşallahı var dedim :). Araç fazla yüklü değilse, rampa da aşırı dik değilse ihtiyar kaçırmıyor. Vitesi gereken konuma aldıktan sonra biraz eklerseniz farkı anlarsınız :D.