otomatik vites arizasi, yardimci olursaniz sevinirim

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, bu aksam arabayi calistirdim, vitesi D ye aldim ama tik yok, vites gecmedi, sonra vites kolunu ileri geri salliyorum, bosta geziyor, galiba sanzuman icindeki vites kolu baglantisi arasinda bir mekaniksel problem var, bunlarda tel falan oluyormu, ufak bir ariza olsa gerek, cunku ariza lambasi falan yanmuyor, ama araba P de kaldi, yarin sabahki tamirciyi bekliyor. umarim fazla yara acmaz.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla vites kolu tabanında yani p r n d filan yazıyo ya orayı kaldırıyosun içeride ufak bi kol var onu oynatman lazım yukarı yada aşağı. güvenlik nedeniye kendiliğinden atıyo o kol ama opelde görmedim otomatik meganda gördüm.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi cek ederim tekrar ama zannetmiyorum. cunku o bolgeyi acip baktim, vites kolu hareketini yerine getiriyor, yani alttan pistonu hareket ettiriyor ama piston sanki bombos bir borunun icinde gibi sessiz bir sekilde oynuyor. sanzumandan en ufak bir ses bile gelmiyor. her neyse, yarin sabah bakalim ustam ne diyecek, sonucu yazacagim.

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimal sekman( veya da dişli) lerden birisi yerinden kaymıştır. Elle bile ayarlanabilir.
Benim de vitesler bazen geçiyor bazen geçmiyordu. Usta eliyle iki oynadı sorun halloldu. Ancak kayışını değiştirelim derlerse (benden toplam 250 istemişlerdi) bikaç ustayı gezmeden kabul etme derim...

fuatank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı saoruna yakın bişiler olmuştu. şanzıman söküldü. içerisindeki balatalar filan değişti. masraf 1,750 ytl

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun bulundu arkadaslar. usta bana da gosterdi. Vites kolundan sanzumana kadar uzanan pistonun ucunda plastik bir kelepce var, bu kelepceye vites halati diyorlar galiba. ben de inceledim. gercekten ici dagalmis ve gorevini yapmuyor. parca 200YTL, 50 de iscilik verdim. 250 yani.

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah buundan önceki mesajımı okumuşsundur. Aynen benim olay.
Ancak sende gördüysen için rahatsa sorun yok....
Bununla geçmiş olsun.Umarım bir daha yaşamazsın...