Otomatik vites araç önerileriniz?

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g'yi verip otomatik vites bir araç almam gerekiyor(hanım kullanacak)
Benim araba 2001 1.6 Elegance 134000 Km'de Belden aşağısı boyalı değişeni yok. Bunu kaça vermeli?
Üzerine ilave edemem, başabaş veya daha aşağı fiyata otomatik vites ne önerirsiniz?
Burda yollar çok bozuk olduğundan sert bir araba istemiyorum, astra oldukca sert ve bozuk yolda çekilmiyor. Bu nedenle sanırım opel almayacağım

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fransız otomatiklerden uzak durun:)) mümkünse japonlara bakın derim be

İşte tam o noktada ikileme düşüyorum, fransızlar yumuşak sürüş özelliklerinde arabalar yapıyor(pejo hariç galiba) renault arabaları gerçekten bozuk yolda iyi ama otomatik konusunda sağlamlıkları tartışılır. Japonlar sağlam ok ama onlar da sert araç yapıyor. hem yumuşak sürüş özelliklerinde hem de dayanıklı araç yok mu?

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen, pejo cok sert süspansiyonlara sahip. Otomatikleride belalı zaten. bütce aralıgınız nedir peki ona göre alternatif sunalım

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben otomatik 307 kullanıyorum son 4 yıldır. Bir sorununu görmedim. Bela kısmı tam olarak nerde?

Düşünürseniz 98 model hyundai accent sporty gt var bende. 3 kapı otomatik. Klima, abs, sunroof, elektrikli cam, hidrolik direksiyon strandart donanım.

Son düzenleme:

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben otomatik 307 kullanıyorum son 4 yıldır. Bir sorununu görmedim. Bela kısmı tam olarak nerde?

inşallah daha uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız aracınızı. Bela kısmı şurda ustalarda aslında. kendi başıma geleni yazayım size son 10 yıldır pejo kullanıcısıyım 206 ,207 ,307 kullandım halende 207 dizeli kullanıyoruz. en son otomatik 307 aldım 2003 model 95 bindeydi ben almadan 2 ay önce otomatik şanzumanı sıfırlantı faturası mevcuttu. 3200 tllik. aracı aldım 1 ay sonra uzun yola cıktım. rampalarda araba vitesi boşa düşmeye başladı herhangi bir hata vermedi.gittim şanzumancıya bagladı pcye hata yok yakıttandır dedi. iyi dedik cıktık geldik yine uzun yola cıktım uzun yol dediğimde 60 km ötesi yine aynısı oldu durdum bu defa takrardan kalktım 1 de kalktı 2 ye attı 3e atınca vites boşa düşüyor böyle oldu bir yanık kokusu geldi zor bela eve ulaştım ama artık araba hiç gitmiyor durdummu kalkarken bieri arkadab vurmuş gibi sarsıntılı kalkıyor. Zor bela götürdüm şansumancıya baktı yağı kokladı yanmış dedi komple revizyon neyse tamam dedim yap 4,00 tl para harcadım 3 gün sonra yine yola cıktım yine aynı sıknıtı bu defa beyinden dediler. beyin değişecek dediler 1200 de ona fiyat verdiler. başımdan böle bir olay gecti ustalar yüzünden uzak duruyorum artık pejodan ve ayrıca otomatiği gercekden sorun cıkarmaya cok yakın al4 şanzuman başarız bir şanzuman 4 vites olmasıda ayrıca dezavantaj tabi bu benim başıam geldi diye herkesin başına gelecek değil ama bir cok arkadaşım var aynı sorunu yaşayan.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım servis bakımlı. Orjinal al4'lerde kullanılan valfler sıkıntılı evet ancak ben işin ehli olmayan ustalardan kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım servis bakımlı. Orjinal al4'lerde kullanılan valfler sıkıntılı evet ancak ben işin ehli olmayan ustalardan kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum.

aynen bende onu savunuyorum malesefki otomatiklerden anlayan usta sayısı sınırlı. Yeni selonid takıyor ama yazılım güncellemesi yapmayı bilmiyor usta :) o nedenle daha az sorun cıkarma olasılıgı olan otomatikleri tercih etmek gerkli diye düşünüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik araç alacak ve başım ağrımasın diyen biri olarak bence klasik otomatik sistemler en kıralı. Böyle için içine robot girmiş sistemler iş değil. Isınma sonrasında koku balata yakma falan filan klasik sistemlerin tek eksiği ara da mala bağlar düşmesi gereken yerde düşürmez çıkması gereken yerde çıkmaz ama taş gibi sistemler.