Otomatik Vites araba neden stop eder?

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim düldül çalıştırırken stop ediyor. Kontağı çeviriyorum biraz çalışıyor ve duruyor üç aydır başıma gelmiyordu son zamanlarda birkaç kez oldu neden olabilir.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deviri çok düşük olabilir,rolanti sensöründe sorun olabilir.Boğazda pislik olabilir.Bu tarz şeyler,Benzin pompanızda da sorun olabilir.Yani tamamen yakıt hava yada rolanti sistemi ile alakalıdır bir servise danışmanız gerek burdan birşey söylemek zor.İlk çalıştırığınızda soğukken boştaykenmi oluyor lpg mevcutmu?

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.tahsin kardesim benimde ayni sorunum vardi bosta iken veya parkta iken sorun yok fakat D ye veya R ye aldigim zaman stop ediyordu.bogazi cikarip tiner ile temizledim.simdi saat gibi masallah.

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deviri çok düşük olabilir,rolanti sensöründe sorun olabilir.Boğazda pislik olabilir.Bu tarz şeyler,Benzin pompanızda da sorun olabilir.Yani tamamen yakıt hava yada rolanti sistemi ile alakalıdır bir servise danışmanız gerek burdan birşey söylemek zor.İlk çalıştırığınızda soğukken boştaykenmi oluyor lpg mevcutmu?

motor soğukken olmuyor aksine kısa mesafeli molalardan sonra oluyor beş dakika bir yere uğruyorum döndüğümde bu problemi çıkarıyor

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.tahsin kardesim benimde ayni sorunum vardi bosta iken veya parkta iken sorun yok fakat D ye veya R ye aldigim zaman stop ediyordu.bogazi cikarip tiner ile temizledim.simdi saat gibi masallah.

Kaan abi benimki "p" de de yapıyor valla arabadan da anlamam pek devam ederse servise göstereceğiz herhalde

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun eski megane2'mde vardı. ekzantrik mili kaptörü değişti ve sorun ortadan kalktı. ilk yapılan işlem boğaz temizliğiyli bu arada

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana benzin pompası gibi geldi. Eski aracımdada aynı şekilde tariflenen bir problem yaşamıştım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi aracında herşey olabilir ben en ucuz kolay olanları dizeceğim?
aracın ağrıza ışığı yakıyormu? bu vuruntu veya devir sensorundan olabilir, boğaz temizliği ve üst kapakdan çıkan hortumları temizlet rolantiyi temizlet ...olmadı en ucuzu ise ilk denemen motor sıcaklığı sensoru...en son debimetre...bunlarda ara sorununu x motorların hastalığı :)
devir sensorunun bir hastalığıda sıcak motorda sorun yapması bunu ekleyim
otomatik şanzımanla ilgisi yok ondan korkma