otomatik cam sensoru Sorunu

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar,Vectra 2.2 dti aracimda cam sensorlerin de sorun olabilir mi???on camlarin ikisinde de,, camlari asagi dogru indirip durdurdugumda arac yolda giderken kendi kendine kapinin icinden ses geliyor tik tik diye..ama camlari yukari kaldirip durdurdugumda ses yapmiyor hersey normal,,,sorun asagi dogru indirince var sadece...... sizce nedir,ben kendimce sensorlerden suphelendim ama,,tamiri olurmu,,kendi yapabilecegimiz bir seymi,,,daha once yasayan varmi????

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
camın içindeki düzenekten geliyor galiba o ses...bi ara bende vardı zaman geçtikçe cam yamuk açılmaya başladı

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cam motorunun puntaları var boşanmış olabilir. Yada Camı tutan pilastik yuvalar var onlar düşmüş olabilir. Bence fazla bekletme müsait olduğunda söktürüp baktır bi
Camı indirip kaldırıken ii ve daglırsa camı da kırabilirsin.

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim arakadaslar evet baktirsam iyi olacak,,,,sanki takili kalmis gibi digital bir ses geliyor o yuzden sensorler tutukluk falanmi yapiyor diye dusundum.....hadi hayirlisi bakalim..

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bugun fark ettim,,cami biraz indirip elimle saga sola cekince yaklasik 1-2 cm oynuyor...dediginiz gibi cami tuttan plastik akasamda sorun var galiba..bu durumu kendimiz tamir edebilirmiyiz,,sizce zorluk derecesi nedir????tesekkurler

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı panellerini sökmek oldukca zor astra g de plastik dübeller tutuyor vectrada da böyle olabilir işi bilen birinin yapması daha iyi olur.

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı panellerini sökmek oldukca zor astra g de plastik dübeller tutuyor vectrada da böyle olabilir işi bilen birinin yapması daha iyi olur.

cok tesekkur ederim bakalim biraz arastirayim bunu,,gerci plastik dubelleri mahvetsek bile yenisini temin edebiliriz tahminimce,,selamlar

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar sorunu cozdum cok sukur..kapi panelini sokmeye de gerek kalmadi...benim camlarin takinti yapmasinin sebebi camlarin inip ciktigi raylardaki bezimsi contadan dolayiymis.......servisteki arakadas cami tamamen indirerek contalarin icini spreyle iyice yagladi...kurtulmus olduk bu sorundan boylece...