Otomatik araçlar da 1-2-3 vitesler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Google amcada çok baktım saçma sapan bir dünya konu çıkıyor ama asıl cevap yok desem yalan olmaz. Arkadaşlar eski tip bilirsiniz işte üzerinde 1-2-3 yazan otomatik araçlar da 1 vites de kaç km 2- 3 kaç km yapar? Manüel olarak tabi elle atacağız vitesleri. ;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Google amcada çok baktım saçma sapan bir dünya konu çıkıyor ama asıl cevap yok desem yalan olmaz. Arkadaşlar eski tip bilirsiniz işte üzerinde 1-2-3 yazan otomatik araçlar da 1 vites de kaç km 2- 3 kaç km yapar? Manüel olarak tabi elle atacağız vitesleri. ;)

https://forum.donanimhaber.com/otomatik-vites-araba-nasil-kullanilir--21624346

Nadir abi 1. mesajın sonunda, rakamların neyi ifade ettiği belirtilmiş denemesi sana kalıyor :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
https://forum.donanimhaber.com/otomatik-vites-araba-nasil-kullanilir--21624346

Nadir abi 1. mesajın sonunda, rakamların neyi ifade ettiği belirtilmiş denemesi sana kalıyor :)

Sürekli otomatik kullanıyorum ama pek bu vites seçeneklerini kullanmamış idi :D dün bom boş bir yolda ilerlerken aklıma şeytan girdi dur şunu bir deneyeyim dedim hehe durdum aracı ikinci 2 aldım sonra hızlanmaya başladım 80 km kadar hıza çıktı sonra attım 3 e 140 km kadar tırmandı sonra D aldım hali ile hız filan kalmadı öldü hehe

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam otomatik şanzıman lar da 1 2 3 diye yazan vites konumları aracin o viteste olduğunu göstermez. Sadece hangi vitesleri kullanacağınızı gösterir. Örneğin vitesi 3 e aldınız
Aracınız. 1 2 ve 3 vites bandını kullanır 4.cu vitese geçmez. 2 ye aldınız diyelim 1 ve 2 vitesi kullanır 3 ve 4. Cu vitese geçmez. Umarım anlayabilmişimdir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam otomatik şanzıman lar da 1 2 3 diye yazan vites konumları aracin o viteste olduğunu göstermez. Sadece hangi vitesleri kullanacağınızı gösterir. Örneğin vitesi 3 e aldınız
Aracınız. 1 2 ve 3 vites bandını kullanır 4.cu vitese geçmez. 2 ye aldınız diyelim 1 ve 2 vitesi kullanır 3 ve 4. Cu vitese geçmez. Umarım anlayabilmişimdir

Eyvallah genelde dediğim gibi hep D konum da bazen de S ile kullanırım ama işte geçen gaza geldim dedim şunu 2 vites de bir kırbaçlayayım :D aslında ne kadar hız yapacağından ziyade Kırşehir liyim özellikle bu elmadağ da tırmanır iken aklıma gelmedi değil alayım şunu ramba başından 2 bitene kadar 2 ile devam edeyim dedim ama ne kadar hıza kadar dayanır o kısmı önemli.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her aracin sanzimani farkli olacagindan (kimi otomatikler 4, kimi 5, kimi de 6 vites) herhangi birinin belli bir hiz limiti standart olamaz. Bu ancak aracin devrine gore anlasilabilir ve ayarlanabilir bence.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam o rampalardan inerken ya da bozuk yollarda seyrederken ya da şehiriçi çok sıkışık trafikte kullanmanızı öneririm, yol durumu müsaitse d konumunda kullanın 2 konumuna getirip aracı ve şanzımanı boşuboşuna zorlamayın, ilerde size sıkıntı çıkarabilir.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu vitesler komprasyon yapmak icin de kullanilabilir belki. Eski otomatik viteslerde yenilerdeki gibi otomatik olarak komprasyon yapmadigi icin kullanilabilir bence. Ayrica eger kar modu yoksa da karda 2 veya 3 ile kalkilabilir sanirim.