otomatik arabaya bor uygulaması

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar çok araştırdım ama sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım aracımın yağını deiştireceğim ve bor da uygulatmak istiyorum aracım 96 model 1.6 otomatik vites astra caravan
fakat otomatik vitese bor uygulanması sakıncalı gibi bişeyler duydum.otomatik araba sürtünme ile çalıştığından bor da sürtünmeyi azalttığından zararlı olur dediler.sürtünme ile çalışan şanzuman mı motor mu? motora uygulanan bor un şanzumana bi etkisi olurmu
beni aydınlatırsanız sevinirim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bor un motor ve sanzuman katkısı 2sıde var sen motor ıcın olanı alacaksın motora koyacaksın sanzumanı karıstırma.

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yağı bor katkısında bir sakınca yok ben kullanmıştım aksine faydasınıda gördüm

Kullandığım araç 97 vectra gls automatic

MAVİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kullandım değişen bir şey yok

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora koyabilirsin fakat otomatik sanzımana daha çıkmadı herhangi bir yag onları dökme yani

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapta bizede soyle bakalim ise yariyormu.benimkide otomatik bende koyabilirim icabinda

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bor nnt koydum açık söylüyorum yakıtta azalma veya artma olmadı ancak 4. vites de çıktığım bayırı 5. vitesle çıkmaya başladım araç ahafif bayılsada güçten iyice düşmüyor kalkışları daha hızlı kullanmakta fayda var derim karar sana kalmış genede motor için olanı kullanırsan olur şanzumanın yağı ayrı zaten

ergunonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 corsa'mın subapları değişince bor koymuşlardı çekişinde gidişince farkedilir bir yükseliş oldu ama yakıtta hiç bi fark yok

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir sorun olmaz. Ben yağı değiştirirken bulamadığım için bor koydurtmadım. Zararı olsa Gökhan ustam koyalım demezdi.