oto üzerinden kağıt bantları sökme (Sökememe) ?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g HB aracım için cam üstü spoiler yaptırdım. bitişik olanlardan. resimlerini ekleyeceğim ama kalıbı tutsun diye yapıştırılan kağıt bantlardan hala araç ve spoiler uzerinde cıkmayan yerler var. yagmurda tuttum su söktğm vs ama çıkmadı.

tırnağımla kazıyarak bin bir çile ile iz kalarak çıkıyor ama sanırım bi kolay yolu vardır. benzin falan işe yarar mı ne döksem veya sürsem bu bantlar kendini atar?

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük marketlerde görmüştüm bir sıvı var bu tür yapışkanları çıkartıyordu.Adını hatırlayamadım.Bir sor istersen.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımada bu banttan yapışmıştı beyaz banttan ve çıkmamıştı düğün sonrası. Bende sentetik tiner vardı su ile karıştırdım bezle güzelce ovaladım pıt diye çıktı tavsiyem :)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende spoylar taktırmsım vectra b ye bordo renkli oldugu için arabanın vergini kaldırdı :(:(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımada bu banttan yapışmıştı beyaz banttan ve çıkmamıştı düğün sonrası. Bende sentetik tiner vardı su ile karıştırdım bezle güzelce ovaladım pıt diye çıktı tavsiyem :)

Sentetik tiner var evde. önce bi onu deneyeceğim o zaman

Herkese Teşekkürler. ;)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tinerin boyaya zarar verme ihtimali olduğunu duymuştum, ne derece doğru bilmiyorum. Ben böyle işlemlerde (sıklıkla zift temizlediğim için) mazot kullanırım, araç da dizel olduğu için bulmak problem olmuyor :D:D:D
Şiddetle tavsiye ederim.

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolonya bile yapışkanları ve izlerini çıkartıyo.. bi bez yada pamuk yardımıyla güzelce silinirse çıkrtılabilir..Dayımın düğün sonrası arabasını ben temizlemiştim gayet güzel oldu