Oto Multimedya sistemi arayışı

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Araçta kullandığım ilk multimedya sistemi necvox platinum 1033'tü
Screenshot_20191010-110615__01__01.jpg
wince yazılımlıydı. Pek bir kişiselleştirme yapılamıyordu. O yüzden de gayet stabil çalışıyordu. Hiçbir yükleme yapılamadığından (diğer navigasyon uygulamaları güncellemeleri çok yetersiz. güncel yolları göstermiyorlar. hiçbir navigasyon programı google haritalar kadar zengin içeriğe sahip değil.) benim için birşey ifade etmiyordu ve satarken araçla beraber gitti.

Sonra androidler çıktı. Sonsuz kişiselleştirme, güncelleme dedik aldık. O da hikaye çıktı.
Screenshot_20191010-111435__01__01.jpg

Hiç bir uygulama yüklemezseniz performasları çok etkilenmiyor. İş görüyorlar. Ama google haritalar, youtube vb uygulama yükleyip bir de bu uygulamaları güncellerseniz sapıtmaya başlıyorlar. Geneli 16gb hafızaya sahip. Sistem bu 16gb nin en az 12 13gb nı kullanıyor. Play store girip baktığınızda uygulamalara ayrılan yerin 1gb olduğunu görüyorsunuz. Flash disk ve hafıza kartı desteği çoğunda var fakat bu alanı uygulama yüklemek için her uygulamada kullanamıyorsunuz. Aslında görünüm olarak en iyileri 10 inc tesla modeli olanlar ama performans ve kapasite olarak pek yeterli değil piyasada satılanlar.
Screenshot_20191016-160335__01__01.jpg
En fazla 2bg ram lileri var uzun vadede pişmanlığa sebebiyet verebilir. navimex'in performans vaadeden 4gb ramli 8 çekirdek işlemcili 7 inç ekranlı bir ürünü var aslında. Ama o da telefondan çok büyük değil.
Hangi oem multimedya olursa olsun çok kaliteli bir ekran, dokunmatik hassasiyeti beklemeyin. Ama araca sonradan takılan en uyumlu sistemler oem multimedyalardır.

Bir de tablet uygulamaları var...

Görüntüleme:
Görüntüleme: https://youtu.be/d-H_yDVSlIA

Seçeceğiniz tablete göre oemlerden çok çok kaliteli sistemler oluşturabilirsiniz. Ben videodaki volkan beyle görüşmüştüm.

9.7 inch samsung s2 tableti dikey olarak yerleştirme projem vardı (Tesla tipi). Tabletin sığması, iptal olacak 4lü esp bagaj açma tuşlarına çözüm bulunması, teyp çerçevemin kargoyla zonguldağa gönderilmesi, sonuçta ortaya çıkacak sistemin uyumluluğu stabilitesi ve görünümün hoşuma gidip gitmeyeceği gibi konular kafamda şüphelere neden olunca şimdilik erteledim.

Ben cd300 teybime Bluetooth bağlantısı yaptım,

IMG_20191016_170513__01__01__02.jpg

IMG_20190705_090359__01__01.jpg
cep telefonumu (6.3 inch, 8 çekirdek, 6gb ram, android 9) kullanıyorum.

Screenshot_20191010-104315__01__01.jpg

Screenshot_20191016-164716.jpg
Çok memnunum, tüm işimi görüyor. Ve performans ve kalite olarak tablet dahil hiçbir sistem telefonun yanından geçemez... Ekran büyüklüğü olarak ta Tesla tipi olmadıktan sonra takılacak 7 inc oem ekranın büyüklüğü telefondan çok fazla değil.

Hep multimedya sistemlerinin orjinal teypten daha iyi ses verdiğini söylerdim. Gerçekten de orjinal teybe göre daha güçlü ses çıkışları var ama sesi bi noktadan sonra bozuyorlar... cd300ü kullandıktan sonra anladım ki en düzgün sesi orjinal teyp veriyormuş...

Bir de ben amoled ekranları çok seviyorum. Amoledler lcd ekranlara nazaran gece siyah renklerde çok daha kaliteli bir görüntü sunuyor. Lcdde siyahlar parlıyor .. Bilmeyenler için amoled ekranlarda resmin siyah kısımlarına gelen ekran ledleri söner, siyahlar karanlık görünür, lcd de siyahların arkasındaki ledler sönmez ve parlak bir görüntü oluşur.

Herkesin gönlünden geçen multimedya sistemini kurabilmesi dileği ile, kazasız, belasız sürüşler...

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cd 300 de Bluetooth Varmı ? Benim aracın teyp modelide Cd 300 diye biliyorum(Yanlış hatırlamıyorsam) ama bizde Bluetooth Bağlantısı yok...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu arada benim teyp aşağıdaki videodaki ile aynı modele benziyor....Baya basitmiş..Multimediada Soket değiştirme veya kablo ekleme gibi ekstralar olmazsa değiştirebilirim...Sanırım videoda bire bir uyumlu model kullanılmış...,Çünki söküp direk takıyor..Ekstradan soket eklemiyor...

Örnek video :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=zVuqEJnrfLM

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Cd 300 de Bluetooth Varmı ? Benim aracın teyp modelide Cd 300 diye biliyorum(Yanlış hatırlamıyorsam) ama bizde Bluetooth Bağlantısı yok...
Evet Bluetooth yok sonradan ekledim ben aux e

• Beğen
Tepkiler: Cemil

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu arada benim teyp aşağıdaki videodaki ile aynı modele benziyor....Baya basitmiş..Multimediada Soket değiştirme veya kablo ekleme gibi ekstralar olmazsa değiştirebilirim...Sanırım videoda bire bir uyumlu model kullanılmış...,Çünki söküp direk takıyor..Ekstradan soket eklemiyor...

Örnek video :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=zVuqEJnrfLM
Montaj çok kolay. Ben kendim söktüm 10inchi satarken... Ama içim el vermiyor bi kez daha aynı hataya düşüp multimedya almaya😔

• Beğen
Tepkiler: Cemil