Ortalama yakıt fazla yardım!

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afr ayarindan sonra sehir ici lpg de 9.5 7.6 ya dustu soklardayim bu ara. Dur bakalim. Ankarada olan varsa afr yi akif tezele yaptirsin isinin hakkini veriyo benim aracta 1.4 t otomatik 2012 sport

Bende lpg yok usta. Benzinle 9.3 lt devam o_O:D

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimi aracı her çalıştırdığında en az 10 km yapıyor.kimi 3-4 km yapıyor.10 km yapan sürücü sıcak motorla daha fazla yol almış oluyor ki bu da ortalamayı ciddi anlamda etkiliyor.3-4 km yapan kişi aracı tam ısınmış ve tasarruf yapmaya başlayacakken geleceği yere geliyor ve stop ediyor.Bu iki kullanıcıdan birinin ortalaması 4 iken diğerinin ortalaması 5.5 çok rahat olur.O yüzden ş içi var ş içi var:)

67heryerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2012 h 1.3 dizel var bakımları ise faln da tamdır ortalam 7.1 7.2 sehiricinde malsef durum degsmiyor sebep de bana gore kasanın agır olusu motorun yetmemesi

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ortalama yakıt şehir içi dışı dahil 4.1 yakması lazım hepsinin ortalaması ama haddinden fazla yakıyor çelik jant var bujiler sağlam problem nedir acaba
4,1 bence çok iyimser bir rakam, bende şehir içi kullanımda 6,7 lt yakıt harcıyorum. Şehir dışı kullanımda 5,4 lt'lere düştüm. Bence sizdeki rakamlar normal, dedikleri gibi fabrika verilerine bakmayın, yakıt sarfiyatını etkileyen bir çok sebep mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Murat

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de arkadasin dedigi cok dogru.. Ben 1.6 dizel 136 bg astra sedani aracimi 2 seneye yakin canakkalede kullandim.. Surekli dur kalk.. Dik yokuslar.. Gittigim mesafe 5 km idi.. Ve.. Sehir ici 6.5 ila 7 arasi degisiyordu.. Tayinim konyaya cikti.. 10 km lik yolu sadece 1 isikla.. Onda da bazen yesil denk geliyordu.. Ve dum duz yol.. Kisin 6 idi.. Simdi ise 5.5 lt ye dustu

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de arkadasin dedigi cok dogru.. Ben 1.6 dizel 136 bg astra sedani aracimi 2 seneye yakin canakkalede kullandim.. Surekli dur kalk.. Dik yokuslar.. Gittigim mesafe 5 km idi.. Ve.. Sehir ici 6.5 ila 7 arasi degisiyordu.. Tayinim konyaya cikti.. 10 km lik yolu sadece 1 isikla.. Onda da bazen yesil denk geliyordu.. Ve dum duz yol.. Kisin 6 idi.. Simdi ise 5.5 lt ye dustu

Kesinlikle doğru.

Son ay bir şey denedim.

Gaza basmadan kullandım.

Araç zaten otomatik. D ye alınca gaza basmadan gidiyor. Yani şaka yapmıyorum.

Aracın deposunu fulleyip gittim. Mümkün mertebe dur kalk yapmadım. Yokuş aşağı aracı saldım. Ve kalkarken azıcık bastım gaza. Bazen arkadaki araçların dumur olduğunu hissettim ensemde fakat onlara da yol verdim geçtiler.
Ve tamı tamına 700 km gittim. Bu da km de 50-55 kuruşa tekabül ediyor.

Ben bir depo ile 700 km yi anca şehirler arası yolda gidebilirken, şimdi şehir içinde gidebildiğimi görmek oldukça haz ve mutluluk verdi.

Şiddetle tavsiye ederim.

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzinli 1.6 atmosferik 115 bg var benim yakıt tuketimim de ortalama 7.8-8.1 arasında. Bu 6 lt'leri gördükçe çok özeniyorum :)
Hocam 115 lik atmosferikler basa bela.. Arkadasimda var.. Hele kisin.. 10-11 lt yi goruyor diyor

texas93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 115 lik atmosferikler basa bela.. Arkadasimda var.. Hele kisin.. 10-11 lt yi goruyor diyor

Valla ne gidiş var ne serilik var ne de başka bir + yönü.

Eksi yönü dersek ondan epeyce var.Mesela yakıt. Mesela hantallık. Hele kronik sorunlara hiç girmiyorum. Bu motor tam bir yakıt canavarı . Millet otomatik bmw'lerde bu değerleri alırken biz opelde alıyoruz.

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ne gidiş var ne serilik var ne de başka bir + yönü.

Eksi yönü dersek ondan epeyce var.Mesela yakıt. Mesela hantallık. Hele kronik sorunlara hiç girmiyorum. Bu motor tam bir yakıt canavarı . Millet otomatik bmw'lerde bu değerleri alırken biz opelde alıyoruz.
Kotu bir secim olmus hocam... Bence ilk firsatta baska bir araca gecis yapın..