orta konsol boyama

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Resimleri başkasının telefonuyla çektim. Resimler istediğim gibi değil ama nasıl olduğunu anlatır hiç olmazsa. kaplamanın Üzerinde parlatıcı da var ama güneşten pek belli olmuyor resimlerde.

Plasti–dip kısaca anlatmak gerekirse lastik kaplamadır. Vw grubu arabalarda kronik sorun olan konsol kaplamaları gibidir. Boya gibi püskürtülerek kat kat atılır. Deneme için plastik bir parçanın üzerine yaptım, sökmesi de basit. Elinizle biraz uğraşınca kenarından kaldırabiliyorsunuz. Balonun lastiğini düşünün; onun gibi esnek ve tabiri caizse zar gibi birşey. söktüğünüzde alttaki malzemeye zarar vermiyor.

Akla şu soru gelebilir: kaplama yapıldıktan sonra ömrü ne kadar olacak? Açıkçası ben de merak ediyorum ama sivri uçlu şeylerle müdahale edilmedikçe birşey olmayacak gibi duruyor. Kapı kollarını da soracaksınız; aynı şeyler bunun için de geçerli. Yapalı 15 gün oldu, en çok kullanılan sürücü kapısı olmasına rağmen sanki kullandıkça daha da sağlamlaşıyormuş gibime geliyor. Güneşe falan dayanıklı. Zaten sitesinde de bir çok özelliğinden bahsediyor.

Sadece Plasti–dip kullanılırsa mat bir renk alıyor. Fosforlu renkleri de var ama benim kullandığım gri renk mat. Parlatıcısı da kaplamanın üzerine aynı yöntemle atılıyor. Vernikli görüntü oluşturuyor. Vernik kadar parlak görüntü olmuyor, cilalanmış gibi görünüyor.

Sitenin adresinin burada verilmesi sanırım yasak ama fiyatını vereyim: kampanya yapmışlar, yaptığım tüm işlemleri yapabileceğiniz kadar Plasti–dip 55 tl, parlatıcısı da 65 tl.

İlk resimde fan ızgaralarının sol alt kısmına dikkatli bakarsanız o parçanın kenarının kenarından çok az kalkmış olduğunu görürsünüz. o da acemiliğimden oldu :cry: 35-40 derece sıcaklıkta kaldı günlerce ama kendiliğinden atma yapmadı.

Peki karbon folyo mu yoksa Plasti-Dip mi?

ikisi de tercih edilebilir. karbon folyoyu uygulaması güzel olur. hatta başta karbon folyo uyguladım, ama istediğim gibi olmamıştı. uygulaması benim gibi pimpirikliyseniz pek kolay olmuyor. kenarlarında potluklar oluyor, girinti çıkıntıların kıvrımlarında zorlanıyorsunuz. Özellikle de Cd-30 Mp3 Playerda. Orjinalmiş gibi gözükmüyor. Yakından görüldüğü için de güzel gözükmüyor ayrıntılara bakınca. Sökmeniz gerektiğinde de Kalitesiz folyolar hariç kolaylıkla sökebileceğinizi pek sanmıyorum. Zaten onlar da pek tutmuyor, ömrü 3 aydan fazla olmayacaktır.

Kaliteli folyo ise tuttu mu zor bırakıyor ama uygulaması kalitesizden daha kolay. Sökerken zorlayabilir.

Plasti-Dip ise uygulaması kolay fakat karbon folyo gibi desenli ve şık gözükmüyor.

Tek nefeste bu kadar anlattım:D Karar size kalmış. Ben Plasti-Dip'i deneyeyim dedim, canım sıkılırsa söker karbon folyo kaplarım. Zaten 3M Karbon Folyo da aldım. Elimde hazır duruyor. :rakir:

Buyrun resimler:

grnt1472.jpg

By cihanakdemir at 2012-08-06

20120722001421.jpg

grnt1474.jpg

grnt1473.jpg

Son düzenleme:

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi mi olmuş? sen ne diyosun??

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bence iyi

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulama hoş ancak griden çok beyaza mı kaçmış biraz? Ama tebrik etmek lazım işçilik o ufak senin de bahsettiğin yer haricinde çok güzel. güle güle kullan renk sana güzel geldiği müddetçe yakışmıştır.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
uygulama hoş ancak griden çok beyaza mı kaçmış biraz? Ama tebrik etmek lazım işçilik o ufak senin de bahsettiğin yer haricinde çok güzel. güle güle kullan renk sana güzel geldiği müddetçd yakışmıştır.

Evet resimlerde beyaza benziyor ama gri renkli. Grinin çok az açığı da denebilir :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cihan renk (resimlerde) gümüş gri gibi duruyor, yani renk olarak biraz açık kalmış sanki, biraz daha koyu renkli olan çelik gri daha ağır başlı dururdu. Tabii biz ekranda gördüğümüz şekli ile yorum yapıyoruz, çıplak gözle daha güzel görünüyorsa sorun değil.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Cihan renk (resimlerde) gümüş gri gibi duruyor, yani renk olarak biraz açık kalmış sanki, biraz daha koyu renkli olan çelik gri daha ağır başlı dururdu. Tabii biz ekranda gördüğümüz şekli ile yorum yapıyoruz, çıplak gözle daha güzel görünüyorsa sorun değil.

Savaş abi renk kartelası burada:

http://www.plasti-dip.com/plastidip-galeri.asp

Burada çelik gri yok ki?

Göze de hoş geliyor. Resimler aldatıyor insanı ışıktan dolayı.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihan parlatıcı mı sadece 65 lira verdin ayrı olarak? şayet öyleyse tuzlu bir işmiş kardeşim :)
katalogda gördüm de aklıma geldi bu şeffafı kaputa sıksak sıkıntı olur mu acaba ve korur mu taşlardan ?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
cihan parlatıcı mı sadece 65 lira verdin ayrı olarak? şayet öyleyse tuzlu bir işmiş kardeşim :)
katalogda gördüm de aklıma geldi bu şeffafı kaputa sıksak sıkıntı olur mu acaba ve korur mu taşlardan ?

Evet abi biraz tuzlu. Toplamda 120 tl. Sadece Plasti– dip aldım önce, daha sonra da parlatıcı aldım. Normalde akıl işi değil ama zevk için olunca gözüme fazla gelmedi. Şöyle bir şey de var; 122cm x 60 cm. 3M karbon folyoyu da 68 tl.ye aldım :)

Kaput işine birşey diyemeyeceğim. Sadece Plasti–dip üzerine mi atılır, yoksa direk kaput üzerine atılabilir mi bilemiyorum.

Mert Pekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C'lerin enjoy paketin var bu tip göğüslük. Bu forumdaki "speeddevil" berk abi kendisi yaptırmıştı ona ulaşırsan yardımcı olabilir