Orjinal cd ekranına dönme ön konsol açılması dahil Cyclone(RoadRover)

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar video çekemedim bu sefer baya ellerim doluydu ama resimlerle elimden geldiğince ön konsolu açma ve normal cd ekranına dönüşü açıklayacağım sizlere.

Bildiğiniz gibi aracımıza Cyclone(Roadrover) takıldıktan sonra cd menüsü dvd özelliği geldiği için çakma çin malı vcd menüsüne döndü. Bu durumdan çok rahatsız biri olarak çözüm getirdiğimi sizlere daha önce yazmıştım ancak şimdi gösterme fırsatı buluyorum.

Çin malı vcd den bozma dvd çalma menüsü->

Orjinal ->

1) Yapılacak işlemler vitesin önündeki gözün vites ile birleştiği noktaran bir kredi kartı sokarak plastik kısımı kaldırıyoruz.
2) Vitesin körük kısmı çevresindeki krom rengi plastiği yukarı çekince çıkıyor.
3) Çıkan kısımda 2 adet vida göreceksiniz. Yıldız tornavida ile çıkartıyoruz.
4) Vites altı aydınlatma kenarlarından yukarıya doğru çekerek konsol plastiği çıkıyor.
5) Numara 7 bir anahtar ile teyibin çevresini tutan 4 vidayı açın. Tutan kabloları çıkartın.
6) Cd ünitesini göreceksiniz üstteki 2 vidayı da anahtar ile açın.
7) Cd ünitesinin ön planelini açın dvd romu orjinal cdrom ile değiştirin cdromdan çıkan flex kabloyu aşağıdaki devre kartına soket ucu yukarı olarak şekilde takın.
8) Geri tamamen montaj etmeden takıp çalışıp çalışmadığını deneyin eğer içeri cd almıyorsa flex kablo ya tam oturmamış yada ters takılmış demektir.

Resimler:

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Can dün akşam ön göğsü söktüm ama naviyi sökemedim yerinden çıkmadı ekran. Hatta vitesin oradaki 2 vidadan 1 tanesi takma esnasında aşağıya doğru gitti ve kayboldu...

Sorunum bluetooth ile müzik dinleyebiliyorım ve karşı tarafın sesini duyabiliyorum. Ancak benim sesim karşıya gitmiyor. Mikrofonun kablosunun çıkmış olabileceği geldi aklıma. Onu takacaktım ve açmışken cihazın arkasındaki hoparlöre uyarı seslerini konser tadında dinlemeyeyim diye bant yapıştıracaktım. Ama başarısızlıkla sonuçlandı.

İstanbul'dan döndüğümde sen de memleketten dönmüş olursan bagaj aydınlatmasıyla beraber şu işi de halledelim.

Paylaşım için teşekkürler :)

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Orjinal cd ekranına dönme ön konsol açılması dahil Cyclone(RoadRover)

mucahitduran link' Alıntı:
Can dün akşam ön göğsü söktüm ama naviyi sökemedim yerinden çıkmadı ekran. Hatta vitesin oradaki 2 vidadan 1 tanesi takma esnasında aşağıya doğru gitti ve kayboldu...

Sorunum bluetooth ile müzik dinleyebiliyorım ve karşı tarafın sesini duyabiliyorum. Ancak benim sesim karşıya gitmiyor. Mikrofonun kablosunun çıkmış olabileceği geldi aklıma. Onu takacaktım ve açmışken cihazın arkasındaki hoparlöre  uyarı seslerini konser tadında dinlemeyeyim diye bant yapıştıracaktım. Ama başarısızlıkla sonuçlandı.

İstanbul'dan döndüğümde sen de memleketten dönmüş olursan bagaj aydınlatmasıyla beraber şu işi de halledelim.

İlk açtığımda bende düşürmüştüm. Mıknatıslı bir tornavida ile o vidayı rahatlıkla alabilirsin aslında. Tamam hallederiz elimizden geldiğince :)

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar Can bey. Bu uygulamadan memnun musunuz? Bu hafta bende cyclone navigasyon taktırıyorum. Eğer sıkıntı yaşamıyorsanız bende dvd sürücüsünü taktırmamayı düşünüyorum. Zaten film izlemek istediğimizde usb den oynatabiliyoruz değil mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorunum bluetooth ile müzik dinleyebiliyorım ve karşı tarafın sesini duyabiliyorum. Ancak benim sesim karşıya gitmiyor. Mikrofonun kablosunun çıkmış olabileceği geldi aklıma. Onu takacaktım ve açmışken cihazın arkasındaki hoparlöre  uyarı seslerini konser tadında dinlemeyeyim diye bant yapıştıracaktım. Ama başarısızlıkla sonuçlandı.

Necvox ta en sevmedigim şey seslerin cihazin arkasindan çikmasi müco.
Heleki cosmoya takilmissa. 
֖n- arka park sensorleri hepsi ayni cikiyo iğrenc.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

B֜LENT link' Alıntı:
Necvox ta en sevmedigim şey seslerin cihazin arkasindan çikmasi müco.
Heleki cosmoya takilmissa. 
֖n- arka park sensorleri hepsi ayni cikiyo iğrenc.
Bunun üzerinden bayağı geçti abi. Hallettik çok şükür. Can'la söktük, bulamadık hoparlörü. Sonra servise bıraktım hoparlörün sesini kısıp, bluetooth mikrofonunu değiştirdiler. Daha kaliteli birşey taktılar. Tertemiz oldu. Para falan da istemediler :)

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunun üzerinden bayağı geçti abi. Hallettik çok şükür. Can'la söktük, bulamadık hoparlörü. Sonra servise bıraktım hoparlörün sesini kısıp, bluetooth mikrofonunu değiştirdiler. Daha kaliteli birşey taktılar. Tertemiz oldu. Para falan da istemediler :)

Gözün aydın, güle güle kullan....

Oktay.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gule gule kullanin mucahit bey.  011zaa

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Oktay25 link' Alıntı:
Gule gule kullanin mucahit bey.  011zaa
Sağolun Oktay Bey.