orj kapıya değişmiş dediler :S

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya boya olan araçlarda 1-2 yılda boyayı yapan ustaya göre kavlamalar ve yenıden boyatmak için masraf gerektiriyor anlamsız bende kız gibi arabaya binmek isterim ama herkezin kendine göre görşleri var bakın bi parçanın değişip değişmemesi borcumu kapatmama yardımcı olmadı . ki eleganceyi bilmeyen kayserililer cdleri daha üstün görüyor artık bi kere sanayiye girdi ya arabayı yakasım geldi oyle dediklerinde . anlamıyorum bu insanları .

arkadaşım su tabancasıylamı boyatıyoruz arabayı :D benim 4 yıl kullandığım bmw em vardı kaput çamurluk kapısı ben boyattım ben aldığımda önceki sahibide çiziklerden dolayı kapıyı boyatmışdı bende çiziklerden dolayı boyattım 4 yılda bindim en ufak bir şey olmadı sattığım adamda yakınımda hayla görürüm arabamı tıkır tıkır sürüyor..

benim eniştemde konyada yaşar arabayı almayada satmaya istanbula gelir arabasını 34 plaka alır konyada da senin dediğin olaylar oluyormuş o yüzden hiç kasmıyor satıcağı vakit istanbulda satıyor aracı..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu iş bekaret mevzusuna benzemeye başladı

Bende anlamıyorum bu muhabbeti arabanın şaselerinde panellerinde oynanma yoksa boyadan ne olurki? hadi belaltı komple boya biraz kafayı karıştırabilir ama 5-6 yaşını geçmiş bir arabada boya takıntısı çok garip. Bir defasında kendim şahit oldum Ankara pazarında adamın biri 1984 model 190 D' nin yanında birkaç tur atıp bizim abiye '' Bu arka çamurlukta boya var galiba demişti'' abi şeker hastasıydı zor tutmuştuk adama dalmasın diye...

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyaya her türlü varım hiiiiç farketmez ama bi parça değişmişse o düzeltilemez hale gelmiş demektirki ağır kazaya girer ..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyaya her türlü varım hiiiiç farketmez ama bi parça değişmişse o düzeltilemez hale gelmiş demektirki ağır kazaya girer ..

bu tip onlarca örnek verebilirim 4 sene önce arkadaşın avensisinin kaptuna apartmanın balkonundan saksı düşdü göcük oldu yıkattık arabayı göcük olsada rahatsız edici bir görüntüsü yokdu servise gittik araç kaputu değişdiler kaskodan. servisler bu tür çekiç mekiç ile uğraşmıyor direk parçayı değişiyor.. zaten kasko veriyor diye direk değişiyorlar..

bir örnek daha veriyim bir gece arkadaşın kapısına vurup kaçmışlardı kapıyıda gördüm hiç öyle büyük bir şey değildi sürülebile bilirdi ufak bir yumruk kadar bombe olmuşdu o kadar gözü rahatsızda fazla etmiyordu araba servise gitti kaskodan kapı değişdi...

yeni nesil araçlar decompile araçlar lego gibi zaten yap boz sök tak çıkar şeklinde yapılıyorlar pek çok orası burası değişen araçların değişdiğini boyası dışında ustalar anlayamıyor bile çünkü eskiden kapının sade saçı değişirdi belli noktalardan anlarlardı şimdi oda kalmadı artık..

NoBLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:yok benim asıl mevzum boya olmayan kapı nasıl değşir onun içindeki macun ince çekilmiş onun için pazarlık bozuyolar

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişse ne olur boya olsa ne olur hiç anlamam çokda saçma gelir değişmişlerde kapısızmı kalmış araba yada kapı açılmıyormu gidipde opele mercedes kapısımı takmışlar aynı işde eski parça çıkmış yenisi konmuş.. boyansa ne olucak ben çizik göçüğü olan rengi atmış arabayla insan içine çıkıcağıma kendimi rezil ediceğime gider boyatırım tertemiz kız gibi arabayla çıkmayı tercih ederim.. önemli olan şase o sağlamsa arabanın tavanı sağlamsa taklası maklası yoksa yürüyeni motor iyise alınır..

millet orjinal diye kara duman atan yağ yakan yolda şeritte gidemeyen araçları alıyor..sonra gidiyor o arabayada bir ton masraf ediyor..

bunlar hep eski nesil doğancı şahinci kültürüyle büyüyen neslin takıntıları.. ama yeni nesiller bu konuda daha bilgi ve kültürlü neyseki...
doğru söze ne hacet,aynen katılıyorum...

astra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamın 2 parçada dışardan boya vardı bi boyacıya gittim sanki bilmiyor gibi sordum bana pişkin pişkin tavan hariç boyalı dedi, sonra başkasına gittim oda sağ taraf komple boyalı sol taraf orjinal dedi sonra galericiye satacakmış gibi götürdüm oda makinayl baktı 3 parça boyalı dedi valla anlıyorlarmı sallıyorlarmı anlamadım

EvolutionX

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim combomun arka tamponu da değişti ön kaputta değişti ön kaput yeni olduğu için boyanmış ve parlıyordu arabanın diğer yerlerinde renkler sönüktü :)