orj kapıya değişmiş dediler :S

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişse ne olur boya olsa ne olur hiç anlamam çokda saçma gelir değişmişlerde kapısızmı kalmış araba yada kapı açılmıyormu gidipde opele mercedes kapısımı takmışlar aynı işde eski parça çıkmış yenisi konmuş.. boyansa ne olucak ben çizik göçüğü olan rengi atmış arabayla insan içine çıkıcağıma kendimi rezil ediceğime gider boyatırım tertemiz kız gibi arabayla çıkmayı tercih ederim.. önemli olan şase o sağlamsa arabanın tavanı sağlamsa taklası maklası yoksa yürüyeni motor iyise alınır..

millet orjinal diye kara duman atan yağ yakan yolda şeritte gidemeyen araçları alıyor..sonra gidiyor o arabayada bir ton masraf ediyor..

bunlar hep eski nesil doğancı şahinci kültürüyle büyüyen neslin takıntıları.. ama yeni nesiller bu konuda daha bilgi ve kültürlü neyseki...

güzel açıklama bende hep bunu savunurum bu bilinci aşılamak lazım insanlarımıza

:alkis::alkis::alkis:

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizi bursaya bekleriz bu boya konusunda en psikopat memleket burasıdır...Millet şahinin doğanını sarıp sarmalıyor kundakta yatırıyor sıf bu yüzden...
Araba satacağın zaman vay bu boyanmış bu değişmiş..Hatta bir keresinde galeri orhan var burada büyük bir 2.el galericisi İstanbula araba almaya gittiğinde kapısında boya var şurasında boya var demiş, Arabayı alacağı istanbul galerisi sen manyakmısın kardeşim burası istanbul mümkünmü vuruksuz çiziksiz araba olsun kaç milyon araba var bu şehirde demiş..
Ama adamda ben ne yapayım 5bin liralık broadway de bile bana adam boya soruyor demişti..

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat kırmak için bu tip şeyler yapabiliyorlar
yada o ustanın göstereceği daha orjinal bir araç olabilir

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süper muhebbetler yurdum ustaları pinpirikli alıcalar. :D

liberta12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişse ne olur boya olsa ne olur hiç anlamam çokda saçma gelir değişmişlerde kapısızmı kalmış araba yada kapı açılmıyormu gidipde opele mercedes kapısımı takmışlar aynı işde eski parça çıkmış yenisi konmuş.. boyansa ne olucak ben çizik göçüğü olan rengi atmış arabayla insan içine çıkıcağıma kendimi rezil ediceğime gider boyatırım tertemiz kız gibi arabayla çıkmayı tercih ederim.. önemli olan şase o sağlamsa arabanın tavanı sağlamsa taklası maklası yoksa yürüyeni motor iyise alınır..

millet orjinal diye kara duman atan yağ yakan yolda şeritte gidemeyen araçları alıyor..sonra gidiyor o arabayada bir ton masraf ediyor..

bunlar hep eski nesil doğancı şahinci kültürüyle büyüyen neslin takıntıları.. ama yeni nesiller bu konuda daha bilgi ve kültürlü neyseki...

yazacaklarımı yazmışsın vallahi... bende bu hafta değiştirmek zorunda kaldım kapıyı. yandan giydirdiler. vallahi o kadar çok laf duydum ki yok satarken zorlanırsın falan filan. orijinal değiştirme diye.. dediğn gibi eski kafa.. boya tutmaz diyolardı bana. sırf o yüzden sağ çamurluktaki eziği yaptırmamıştım. ama sağ 2 kapıyı görünce şaşırdım.. beklemiyodum..orayı da yaptırcam..

satacağım zamanda isteyen alsım kardeşim.. işim gücüm yok kaportacı kaportacı dolanacak halim yok. herşeyi serviste yaptırıyom.

şahsen şunu söyleyim araba alıp satan tanıdığım var. bu işi 17 yaşından beri yapıyor. yaklaşık 16 sene dir yapıyor yani. duysanız piyasan 2. el araba almazzsınız.

dediğim gibi çok kasıyosunuz adamlara anlatacam diye almasınlar bırakın. hepsi size fiyat için ayak çekiyor.. piyasa çirkefi onlar.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya ve değişen parça mevzuları beni de deli eder. adam 15 yaşında arabada boya var mı değişen var mı diye soruyor. kardeşim ne güzel boyanmış işte boyası yenilenmiş. Onun yerine orjinal ama güneş yanıklı olsa daha mı iyi. Araç adam gibi boyandıktan sonra ne gibi bir problem olabilir ki! 2002 model civic'imi satarken alıcıya sadece ön tampon boyalı, gerisi orjinal dememe rağmen, aracın kaportasını 50 kere kontrol ettirdi. Ama motoru ve yürüyen aksamı kontrol etmek yerine sadece göz gezdirdi. motor yağ yaksa haberi olmayacaktı. Millet resmen boyayla bozmuş kafayı

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımın sol tarafı tamamen boyalı ve sol kapılar degişti şimdi ne yapayım boya var diye aracımı uçurumdan mı atacağım.
Motoru iyi,yürüyeni sorunsuz,şasesi sağlam,bakımlı olsun benim için sorun olmaz.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonuna kadar katılıyorum

NoBLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya boya olan araçlarda 1-2 yılda boyayı yapan ustaya göre kavlamalar ve yenıden boyatmak için masraf gerektiriyor anlamsız bende kız gibi arabaya binmek isterim ama herkezin kendine göre görşleri var bakın bi parçanın değişip değişmemesi borcumu kapatmama yardımcı olmadı . ki eleganceyi bilmeyen kayserililer cdleri daha üstün görüyor artık bi kere sanayiye girdi ya arabayı yakasım geldi oyle dediklerinde . anlamıyorum bu insanları .

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Bu işlerde en güzeli yetkili servis. Önce kaputun altına sonra da arabanın altına bakıyorlar. boya en son mevzu.