opellerde performans sorunu

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Mantzelin Z14XE ve Z16XE modelleri için power boxı mümkün sitesinde mevcut.Ayrıca satılık da mevcut.
http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2235802
Nekadar doğrudur bilemem sitesinden incelemek lazım.
Arkadasta 1.2 twinport corsa vardı katalitiğini iptal ettirdik bilmem nasıl yaptılar.Manifoldu z yerine x ile değiştirirsen hem power box hemde komple egzost bulma yönünden sorunların ortadan kalkar.

Astra H için Mantzel'in sitesinde powerbox yok maalesef.Sahibinden.com'a ilan veren de Ophell'den, orjinal değil, kendileri döküyorlar...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin araç eğer Z14XE ise senin içn var bakın derim sen zaten çoktan bakmışşındır da.:) Ben su dökme işini anlamadım power box diyor adam manifold değil.

cutebadboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o kadar ucuz değil diye biliyorum powerbox lar..ama ürün niteliği kısmınada emme manifoldu yazmış.kafam karıştı...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu bende fark ettimde resimde alttaki açılayıcı satırlarda power boxa yönelik olunca öyle değerlendirdim mesaj attım bakalım ne diyecek.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Mantzel Power Box dedikleri olayın orjinali Ecotec Motorlarda, SFI Motorlardaki Lexmaull'a alternatif olabilecek bişey.Yani performans emme manifoldu...Ben ilan veren arkadaşla 5-6 ay önce görüştüm, kendileri döküyorlar ama zaten orjinali de hareketli aksamı olmayan döküm bir parça olduğundan problem yaratmaz dediler.Cihaz özellikle Corsa GSI ve Astra Sportive'lerde işe yarıyor, Z motorlar için mesela Corsa'da araya Corsa GSI'ın emme manifolduna uyarlayacak bir parça gerekiyor ki sağlıklı mı diye sorsanız bence değil...

cutebadboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ya döküm olduğu için bi sorun çıkarmaz demişti ankarada arkadaşım.Nisan ayında elimbollaşınca düşünüyorum bende bu mantzel i.ingiltereden arkadaşım elecek ocak ayında acaba orda daha ucuza ve orjinal parçayaı bulabilirmiyiz ki ?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cutebadboy' Alıntı:
evet ya döküm olduğu için bi sorun çıkarmaz demişti ankarada arkadaşım.Nisan ayında elimbollaşınca düşünüyorum bende bu mantzel i.ingiltereden arkadaşım elecek ocak ayında acaba orda daha ucuza ve orjinal parçayaı bulabilirmiyiz ki ?

Mantzel'in menşei Almanya, İngiltere'den dbilas getirtebilirsin ama kesinlikle ucuz değil...

badboyss35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

arkadasım arabanın hızlanmasını istiyorsan iyibir ustayla arabayı turbosuz güzel hızlandırırsın ama dogru ustaya gitmelisin izmirde isen sana yardımcı olurdum

badboyss35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

arkadasım iyibir turbo sana taş çatlasın 5 bin ytl mal oluyor buda bursada ben çok araştırdım tüpü boşver izmirde isen sana yardımcı olurdun motorla küçük bir oynama ile arabanı güçlendirirdik inanılmaz veriler alırdın bence arabanın motorunu herkeze oynatma herkez bu işi biliyor sanıyor fakat hiçkimse bilmiyor yardımım olursa burdayım

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
badboyss35' Alıntı:
arkadasım iyibir turbo sana taş çatlasın 5 bin ytl mal oluyor buda bursada ben çok araştırdım tüpü boşver izmirde isen sana yardımcı olurdun motorla küçük bir oynama ile arabanı güçlendirirdik inanılmaz veriler alırdın bence arabanın motorunu herkeze oynatma herkez bu işi biliyor sanıyor fakat hiçkimse bilmiyor yardımım olursa burdayım

Turbo'yu takarsın takmasına ama Astra H için turboya uygun piston da var mı?20-30bg alınır en az turbo'yla standard pistonlar dayanır mı?Hadi dayandı diyelim, Twinport'larda hava ve benzin direkt beyine bağlı ve beyine chip-tuning yapılamıyo, hava debimetresinden arıza ışığı yakmaz mı, ya da beyine gerekli upgrade yapılamadığından turbo sağlıklı olur mu?

Turbo, dereceli vs tipi uygulamalar araç eğer gerçekten performans için üretilmediyse hüsrandan başka bişi getirmez, hele ki araç yeniyse.eğer performans istiyorsan al bi tane Honda Vti, Astra GSI ya da 306 GTI doya doya oyna...Arabanın değeri 30.000 YTL'nin üstündedir sanırım.Sat arabayı al 99 model 306 GTI, max 20.000 YTL, o da en bakımlısı.Kalan paryla da arbayı baştan yaratırsın...