opelinizin bilmediğiniz özellikleri

aopelr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki başlıklar içinde arama yaptım ancak benzer bir konuya ulaşamadım. Teknolojik gelişmelerle birlikte araçlara o kadar çok fonksiyon eklendi ki, bunların tamamını bilemeyebiliyoruz. Örneğin ben arabamın camlarını dışardan kumandayla kapatabildiğimi sekiz ay sonra öğrendim:). Arabamda o özellik yok sanıyordum ama meğer kapatma tuşuna basılı tutmam gerekiyormuş. Bu ve benzeri, araçlarımızın az bilinen, sizin çok sonraları keşfettiğiniz özellikleri bu başlık altında toplayabileceğimizi düşündüm.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı alırken satıcı sol diz üstünde kalan küçük torpidoyu gösterdi bana. ben cok sonra farkettim demişti. astra g belki hala bilmeyenler vardır :)

bide ne zamandır merak ediyorum ama hep unutuyorum denemeyi. astra g lerde araç terkinde kendinden kilitlenme var mı? corsa c 2005 kullanıyo arkadaş 30 40 sn sonra kapıları kitliyo. g lerde var mı acaba?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde astranıza sunu deneyin .. anahtarı kontakdan cektıkden sonra selektor e bır kere dokunun arabanın tüm ısıkları yanacaktır takii siz arabayı kıtlıyene kadar ...

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka kapılardaki çocuk kilit özelliği normalde ön sürücü tarafında yok kilit düğmesi fakat arka kapı kilidinin altındaki bölüme anahtarı takıp döndürdüğünüzde aktif oluyor bende forum sayesinde öğrenmiştim sonra digital hız göstergesi bunlar sonradan öğrendiğim bilgiler birde kapıyı anahtarla kilitlemeye kalkarsak anahtarın sadece girdiği kapıyı kilitlemesi..

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka kapı olayı nasıl anlamadım _? anahtarı arka kapıda nereye sokucaz.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkada kol koyma yerı yok ya bende , bır gun onun resmını cekıp koysan iyi olur valla merak ettim..

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://forum.donanimhaber.com/m_22311555/mpage_1/key_/tm.htm#Gizli Özellikler:

1- Follow Me Home : Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyor.

2- Yol B. Özellikleri : Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Arka Silecek : Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Sağ Ve Sol Parkları Yakmak : ParkKontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- 4 Defa Yanıp Sönen Sinyal : Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp sönen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Tehlikeli Durumda Müziği Kapatma : Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- U.K İle Cam Açıp Kapatmak : Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Cam Sensörü : Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10-Araç Donanımına Göre Ayarlar : Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde.. Bazı ayarlar çıkıyor artık aracın modeline göre..

Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları

Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

11- Test menülerinin açılması : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test menüleri açılacak.

7ab53af058ed4e7db84ce78.jpg

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir...

12- Otomatik Kilitlenme :12km/h 'in üzerinde bir hızda kapılar otomatik olarak kilitlenir.Fonksiyon açılıp kapatılabilir ve fabrikadan çıkışta aktif değildir.Orta konsolda bulunan kapı kilitleme düğmesine 3sn basılı tutun.Kapıların uzaktan kumanda ile açılmasından 5dk sonra,kapılardan biri veya bagaj bölümü açılmazsa kapılar otomatik olarak tekrar kapanır

13- Uzaktan kumanda ile camların ve sunroof(mevcut ise) kapanması : Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar ve sunroof(mevcut ise)açılır,kapatma tuşuna 5 sn basılı tutunca ise kapanır.

Alıntıdır...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
bunu nasıl ayarlıyoruz acaba..