Opel’in Yeni Konsept Otomobili: Opel Experimental

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Katılım
16 May 2015
Mesajlar
8,974
Tepki puanı
6,216
Puanları
113
Yaş
41
Siteyi ziyaret et
03-14-22-07-2023-768.webp

Opel’in gelecekte üreteceği otomobillere ışık tutacak olan Opel Experimental isimli konsept otomobili, ilk olarak Münih’teki IAA Mobility’de sergilenecek. Opel’in elektriklenen "Şimşek" logosunu taşıyan ilk otomobil de aynı zamanda Opel Experimental olacak.

Opel, yeni konsept otomobilinin ismini Opel Experimental olarak açıkladı. Alman marka, yeni konsept otomobilini, 5-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Münih’teki IAA Mobility’de tüm dünyaya tanıtmayı hedeflerken, o tarihe kadar otomobile dair yeni ayrıntıları da gün yüzüne çıkaracak. Opel Experimental, ilk olarak GT X Experimental’da görülen ve eleştirmenlerce beğenilen, "Cesur ve Yalın" tasarım felsefesinin evriminde bir sonraki aşamayı temsil ediyor. Yeni konsept otomobil, aynı zamanda Opel’in yeni marka değerleri "Detoks", "Modern Alman" ve "Çevreci İnovasyon"u vurgulayarak Stellantis bünyesindeki markanın daha da keskinleşmesini temsil ediyor. Rüsselsheim Tasarım Merkezi’nin en son kreasyonu, yakın zamanda tanıtılan yeni Opel "Şimşek" logosunu kullanan ilk Opel olacak. Daha keskin ve daha fazla özgüven barındıran yeni "Şimşek", "Compass" dediğimiz pusula tasarım ögesinin merkezinde konumlandırılıyor. Bu, Opel’in temel grafik tasarım ilkesini ve aynı zamanda ön, arka, iç tasarım dilinin de omurgasını oluşturuyor.

Opel CEO’su Florian Huettl; "Adından da anlaşılacağı gibi, Opel Experimental sadece bir otomobil serisini değil, aynı zamanda markamızın net olarak vizyonunu da ortaya koyuyor. Markamızın önümüzdeki yıllarda hangi yöne gideceğini gözler önüne seriyor. Ayrıca tüm yeni nesil seri üretim araçlarımızı etkileyecek olan bu vizyoner konsept otomobil, Opel markasıyla başarmak istediklerimizin bir simgesi olacak" dedi. Opel, 1965 yılında efsanevi Experimental GT gibi bir tasarım çalışması sunarak bir geleneği başlattı ve bunu yapan ilk Avrupa markası oldu. Bugün ise Opel Experimental, "Rüsselsheim'da üretilmiş" konsept otomobillerin uzun ve başarılı geleneğini sürdürüyor.


Opel hakkında
Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Opel, kapsamlı elektrikliye geçiş hamlesiyle CO2 emisyonlarının azaltılmasında öncü bir rol üstleniyor. Şirket 1862 yılında Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Adam Opel tarafından kuruldu ve 1899 yılında otomobil üretimine başladı. Opel, Ocak 2021’de Groupe PSA ve FCA Group arasındaki birleşmeyle yeni sürdürülebilir ulaşım döneminin küresel lideri olarak kurulan Stellantis NV’nin bir parçası. Şirket, İngiliz kardeş marka Vauxhall ile birlikte dünya genelinde 60’ın üzerinde ülkede temsil ediliyor. Opel, sürdürülebilir bir başarı tesis etmek üzere müşterilerin gelecekteki ulaşım taleplerinin karşılanmasını sağlamak için elektrikliye geçiş stratejisini uyguluyor. 2024 yılına kadar, her bir Opel modelinin bir elektrikli versiyonu satışa sunulacak. Bu strateji, Opel’in sürdürülebilir kârlı, küresel ve elektrikli bir gelecek oluşturmak için uyguladığı PACE planının bir parçası.
 
  • Beğen
Tepkiler: Guven
Üst