Opel'in Kavramayan (hidrolik) debriyaji ve alt devirleri hakkindaki dusunceleriniz?

Ali Aky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yillar once vectra B1CDX ve vectra B2CDX kullandim 2 aracta otomatik oldugu icin bunlar gozume carpmadi..

Gecen sene kuzenimde Vectra B2 CDX Manuel ve Honda civic 1.4 Manuel vardi... Vectranin kavramasi berbatti debriyaj yeni olmasina ragmen! Civic ise bu konuda mukemmeldi hacmi dusuk olmasina ragmen.. Simdi ise Vectra B2Comfort kullaniyor yine ayni kavrama denen bisi yok!

Simdi asil sorum su hadi Opel o zamanlar yapamadi bunu diyelim, suan da 180 beygirlik bir GTC Turbo kullaniyorum Kavrama hala yok Vites gecislerinden sonra Alt devirler cansiz.. Bu olayi nasil halledebiliriz? Tamamiyle hallolmasa da nasil birseyler yapabiliriz? Hadi hic birsey yapamadik Bunun sebebi nedir?
Birde Suanda GTC 1.6T nin uzerindeki sanziman marka ve model nedir?

Yardimci olursaniz sevinirim.. Tesekkurler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o benimde en büyük sorunum açıkçası. hızlanma süresini çok uzatıyor.

Ali Aky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gunceldir! Bilgi sahibi olup ta fikrini beyan etmek isteyen arkadaslar veya ustalar yokmu?

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda usta değilim ama,bence de bu kronik sorun artık son bulmalı..
ama her güzelin vardır kusuru..
az bişey gazlı kalkınca geçer heralde..
ama bizim aracta yok bole bişey ya da ben alıstım o yuzden bana ole geliyo..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide aracın yavaş hızlanmasının debriyajla bi alakası yokki şanzımandaki dişlilerin çapları ile alakalıdır fakat opel düşük devirde yüksek hızlara çıkıyor bu sayede. tarz bence bu:rolleyes:tabi birde motor dan kaynaklanıyor bence.opel bu motorları haketmiyor arkadaşlar..

Ali Aky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sordugum soruyu kimse anlamadi heralde.. ve cevaplicak ustalar da yok sanirim neyse!

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse anlamadıysa belki de siz anlatamamışsınızdır ;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerin geneli Kumanda sistemine göre Hidrolik yani tel yok debriyaj kavraması değişik gelebilir bence bi sorun değil alışkanlık isteyen bir durum . vites geçişleri çok güzel opellerin lak lak geçiyor. reno meganlarınki gibi halat çekmiyorsunuz... opel şanzımanlarının bence en güzel avantaj ara hızlanmalarda kısa sürede yüksek hıza çıkabiliyorsunuz....

Son düzenleme:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yillar once vectra B1CDX ve vectra B2CDX kullandim 2 aracta otomatik oldugu icin bunlar gozume carpmadi..

Gecen sene kuzenimde Vectra B2 CDX Manuel ve Honda civic 1.4 Manuel vardi... Vectranin kavramasi berbatti debriyaj yeni olmasina ragmen! Civic ise bu konuda mukemmeldi hacmi dusuk olmasina ragmen.. Simdi ise Vectra B2Comfort kullaniyor yine ayni kavrama denen bisi yok!

Simdi asil sorum su hadi Opel o zamanlar yapamadi bunu diyelim, suan da 180 beygirlik bir GTC Turbo kullaniyorum Kavrama hala yok Vites gecislerinden sonra Alt devirler cansiz.. Bu olayi nasil halledebiliriz? Tamamiyle hallolmasa da nasil birseyler yapabiliriz? Hadi hic birsey yapamadik Bunun sebebi nedir?
Birde Suanda GTC 1.6T nin uzerindeki sanziman marka ve model nedir?

Yardimci olursaniz sevinirim.. Tesekkurler.
kavrama diye birşey yok derken aracın nasıl kullanıldığı çok önemli o vectra sahibi arkadaşının balatası yeni diyorsun değişen baskı balatan orijinal parça mı yoksa yan sanayimi birde türkiyedeki servisler baskı balataları iyi ayarlıyamıyor buda bir gerçek mahvediyorlar açıkçası bu bakımdan birde araçları insan gibi kullanmıyorsak bunu araçta değil kendimizde aramalıyız