opelime mimgaz taktırdım

serdarssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İleri dönemlerde zaten aracın ateşleme sisteminin canına okuyor buji kablosundan başladı bende ateşleme bobinine kadar devam etti. 3 kez bobin sayısını unuttuğum buji kablosu ve buji değiştirdim ocağına incir ağacı dikiyor birde örnek bobin alacaksın adamlara soruyorsun garanti var mı? Evet araçta LPG varsa garanti dışı kalır diyorlar düşün artık adamlar araçta LPG var diye garanti dahi veremiyorlar.

abi tam olarak aradığım şey buydu hızlanırken ufak ufak sekmeler yapıyor araba. gaz kesme gibi.. usta ateşleme sistemi dedi önce bujilerden başlayacaksın dedi olmazsa bobin yada buji kabloları dedi en ucuzundan başla yani bujiden dedi hemen lpg varmı diye soruyorlar zaten

serdarssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben demiştim demeyi sevmiyorum :) ama dedim bir kere :)

ne diyorsun abi şimdi baya bi okudum da orjinal bobin alın dayanıyor diyorlar.. ve kimisi lpg bujilerinden bahsediyor ama onlarda bobinlerle uyum sağlamıyormuş sanırım.. okuduklarımla çözüme ulaşmaya çalışyorum.. aşırı teklemem yok yarın bujilerimi değiştireceğim orjinal gm aldım belki bujiler ile çözülebilirde.. bir tavsiyen var mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
En büyük sıkıntıyı dandik buji kablosu çıkarıyor çünkü kablo dışa atlama yapıyor ve bu atlama yüzünden hem araç tekliyor hemde bobini yakıyor. Buji ise LPG filan bujileri hava LPG li araç için kendi aracım da tek tırnak kullanıyorum. 10 000 km dolduğunda ise değiştirmek daha mantıklı oluyor neticede LPG bujileri öldürüyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi trigerde sente kayması bizim vectrada başımıza geldi. burdan basa basa yazıyorum özel ataşehir opel servisinde aldığım çocuk trigeri değiştirmiş ama gergi bilyasına yalama vida atmış. o yüzden sente kaydırmış araba çalışıyordu allahtan motora enjektörlere zarar vermedik...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten bu triger değişimin de bence yapılması gereken bilye gergi ve devri daim komple değişmesi gerek ya değilse yapılan iş sadece bohçaya yama yapmaya benzer. Ben kendi aracım da 60 000 km dolduğunda set olarak değiştirmekteyim aynı zaman da devridaim mutlaka değiştirtirim. Gerek yok sadece 200 TL fark eder ama işi sağlama almış oluruz.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi trigerde sente kayması bizim vectrada başımıza geldi. burdan basa basa yazıyorum özel ataşehir opel servisinde aldığım çocuk trigeri değiştirmiş ama gergi bilyasına yalama vida atmış. o yüzden sente kaydırmış araba çalışıyordu allahtan motora enjektörlere zarar vermedik...

usta bizdede böyle bir sorun olabilirmi acaba valla korkuyorum yarına özel servise götürücem takan adamın yanına baksın etsin artık

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yanlız abi bende bazenleri arıza lambası yanıyordu gittim gösterdim arıza bobin lerden geliyor ara ara yanıyor bu arıza lambası ama aracı kapat aç 50 100 km yanmıyor sonra birdaha yanıyoru bazen hiç yanmıyor kafasına göre takılıyor bobin arıza sı ciddi bir problem mi acaba