opelim yağ yakıyor servis rektefiye dedi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen yag yakmayla motor yapılmaz yag yakan araba bile 2-3 sene -rahat kullanılabilir ne kadar yag yaktıgı çok önmli bence
5000 km de 1 lt bile yaksa normaldir yani normal derken motor eskimiştir ama kullanımında sorun olmaz sık yag kontrolu yap o kadar
arkada bir bidon yag taşı mesela :D
ne zaman motor kitlendi yatak sardı o zaman yaptır :D yada hiç ugraşma sat gitsin :D

en güzeli bu valla. bence de bi kaç ustaya git. hepsi motor yapılacak diyorsa kesin rektefedir o zaman. sadece bi servis ile motor işine girme sakın.iş kesin rektefe olacağa kadar kelmişse masraftan kaçış yok demektir mecbur yaptıracan o zamn yatak sarana kadar devam et :)

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osman bey bende de 2005 easytronik var... bu arabalar kim ne derse desin yağı fazla yakıyor.o kadar masrafa girmek yerine yapacağınız tek şey , bagajınızda her zaman 4litre 10-40 yağ bulundurmanız ve düzenli olarak motor yağınızı kontrol etmeniz

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osman bey bende de 2005 easytronik var... bu arabalar kim ne derse desin yağı fazla yakıyor.o kadar masrafa girmek yerine yapacağınız tek şey , bagajınızda her zaman 4litre 10-40 yağ bulundurmanız ve düzenli olarak motor yağınızı kontrol etmeniz
opellerin en büyük sıkıntısı kim ne derse desin yağ yakmadır.yakıyor arkadaş..kaçarı yok

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerin en büyük sıkıntısı kim ne derse desin yağ yakmadır.yakıyor arkadaş..kaçarı yok

katılmıyorum bende 97 model km sayacında 106000 km yazan opele biniyorum 5w-40 mobil yağ kullanıyorum 2 kez yağ değişimi yaptım .daha yağ çubuğunun bi diş düştüğünü görmedim...
bide benim araç tigra yani öyle sakin kullanma felan yok maalesef.. min :4000d/dk .. :)
benim derdim daha çok ön düzen ve süspansiyon aracın sağından solundan gelen sesler oldu...
çoğunu hallettim ama gene var ...
bu araçta muhakkak bi çapanoğlu var dediğim gibi km'si ile oynanmış olması yüksek ihtimal.. ?

Son düzenleme:

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katılmıyorum bende 97 model km sayacında 106000 km yazan opele biniyorum 5w-40 mobil yağ kullanıyorum 2 kez yağ değişimi yaptım .daha yağ çubuğunun bi diş düştüğünü görmedim...
bide benim araç tigra yani öyle sakin kullanma felan yok maalesef.. min :4000d/dk .. :)
benim derdim daha çok ön düzen ve süspansiyon aracın sağından solundan gelen sesler oldu...
çoğunu hallettim ama gene var ...
bu araçta muhakkak bi çapanoğlu var dediğim gibi km'si ile oynanmış olması yüksek ihtimal.. ?
lpg var mı_? lpg de çok etkiliyor yağ yakma olayını..keşke piyasadaki 100 opel kullanıcısından 90 ı sizin gibi konuşabilseydi ama %90 ı malesef benimle hemfikir.yetkili servis ve kullanım kitapçığı bile..aklım almıyor bi renault bi honda hadar iyi motor yapamıyor mu bu OPEL!!??

admin.opelparcaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.OpelParcaci.com
arkadaşlar 2005 HB Easytronic astram var, yaklaşık 93000 km'de serviste motor yağı ikaz lambası yandığı için gösterdim yağ yaktığını rektefiye olması gerektiğini parçaya ve işçiliğe göre 4000-6000 tl arası fiyat verdiler. konu ile ilgili önerisi olan paylaşırsa sevinirim.

Yağ eksiltme sorununa karşı mobil in 10/60 doktor yağını şiddetle öneririm. 4LT 95 - 100 tl .Ancak olay hat safhada ise;

Bahsettiginiz segman atma olayı serbest piyasada maximum 1.200 - 1.500 araligindadir. gerekli ekipman;
1- segman takımı 2- alt ve üst takım conta 3- triger seti değişmiş ise sadece triger kayışı ya da degisim zamanı yaklaşmışsa triger seti 4- bakım seti 5- antifiriz 6- sıvı conta 7- iyi bir usta 8- devirdaim ve yağ pompası da bir ihtimal değişebilir.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg var mı_? lpg de çok etkiliyor yağ yakma olayını..keşke piyasadaki 100 opel kullanıcısından 90 ı sizin gibi konuşabilseydi ama %90 ı malesef benimle hemfikir.yetkili servis ve kullanım kitapçığı bile..aklım almıyor bi renault bi honda hadar iyi motor yapamıyor mu bu OPEL!!??

LPG tinne ( yok yani ) lpg'ye karşıyız aga . :)
öle arabaylan çok km yapan biri değilim. max 10,000km/yıl...ha bigün yapmam gerekirse lpg takacağıma gider dizel araba alırım ama lpg olayını sevmiyorum ben...
bu arad opel motorları GM orjinli yani amerikan menşei motorlar ...
honda tamam adamlar bu işte aştılar kendilerini ( V-TEC HADİSESİ) ama opelli renoylan kıyas bile yapmamak lazım bence ...

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın birisinden yeni arabaların hepsinin lpg takılınca yag yakar dedigini duymuştum

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG tinne ( yok yani ) lpg'ye karşıyız aga . :)
öle arabaylan çok km yapan biri değilim. max 10,000km/yıl...ha bigün yapmam gerekirse lpg takacağıma gider dizel araba alırım ama lpg olayını sevmiyorum ben...
bu arad opel motorları GM orjinli yani amerikan menşei motorlar ...
honda tamam adamlar bu işte aştılar kendilerini ( V-TEC HADİSESİ) ama opelli renoylan kıyas bile yapmamak lazım bence ...
kıyas bile yapmamak lazım dyosun da,arkadaşın eşşek niyetine kullandığı dacia sı var..logan-renault motorlu,ne kadar sıkıştırıyoruz,dağa bayıra sürüyoruz banamısın demedi.ben astraya yağ ekliyordum geçen de,haftada bir kontrol ederim napıyon sen yağ mı ekliyon dedi..güldü geçti.ayrıca renaultun yaptığı dizel motorları da çok başarılı buluyorum 1.5 lik 95 ve 100 beygirlik megane 2 de kullanılan motorlar gayet başarılı bence.Yakıt tüketimi ve performansı opelin 1.3 lük fiyattan aşırma (kendisi üretemiyor) motorundan çok daha başarılı ve sorunsuz.velhasıl kelam sezarın hakkı sezara.motor konusunda opeli çok başarılı bulmuyorum,kronik sorunu yağ yakma olan bir motor olabilir mi yaa!!

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıyas bile yapmamak lazım dyosun da,arkadaşın eşşek niyetine kullandığı dacia sı var..logan-renault motorlu,ne kadar sıkıştırıyoruz,dağa bayıra sürüyoruz banamısın demedi.ben astraya yağ ekliyordum geçen de,haftada bir kontrol ederim napıyon sen yağ mı ekliyon dedi..güldü geçti.ayrıca renaultun yaptığı dizel motorları da çok başarılı buluyorum 1.5 lik 95 ve 100 beygirlik megane 2 de kullanılan motorlar gayet başarılı bence.Yakıt tüketimi ve performansı opelin 1.3 lük fiyattan aşırma (kendisi üretemiyor) motorundan çok daha başarılı ve sorunsuz.velhasıl kelam sezarın hakkı sezara.motor konusunda opeli çok başarılı bulmuyorum,kronik sorunu yağ yakma olan bir motor olabilir mi yaa!!

altına imzamı atarım.aynen katılıyorum hocam.1,5 dcimükemmel bir motör.

ayrıca yağ sorunu olan arkadaşa tavsiyem o eksilttikçe sen ekle o kadar para rektefeye verme derim.